ירין שרף

הותר לפרסום: כתב האישום נגד ירין שרף תוקן רשמית - נאשם באונס בת ה-13 במלונית

בית משפט השלום קיבל את בקשת הפרקליטות לתקן את כתב האישום נגד שרף. כתב האישום הקודם ייחס לו רק עבירות של בעילה אסורה בהסכמה, הטרדה מינית, איומים, תקיפה ומתן משקה משכר לקטין - וגרר לחץ ציבורי רב להקשיחו
ורד פלמן
02 במאי 2021
16:02

לבקשת כאן חדשות - הותר לפרסום: בית משפט השלום בתל אביב קיבל היום (ראשון) את בקשת הפרקליטות לתקן את כתב האישום נגד ירין שרף. כתב האישום מייחס לו כעת עבירת אונס, והתיק הועבר לבית המשפט המחוזי בתל אביב.

בחודש מרץ, בצעד חריג ובעקבות הביקורת, שינתה הפרקליטות את סעיף האישום נגד שרף לאונס. בסמוך להחלטה, פורסם בכאן חדשות כי הפרקליטות מבצעת השלמות חקירה בפרשה, ובאישור ממלא מקום פרקליט המדינה עמית איסמן גבתה עדות פעם נוספת מהילדה בת ה-13, שלפי כתב האישום המעודכן נאנסה. 

כתב האישום הקודם ייחס לשרף רק עבירות של בעילה אסורה בהסכמה, הטרדה מינית, איומים, תקיפה ומתן משקה משכר לקטין. לאחר פרסומו של כתב האישום המקל, הופעל לחץ ציבורי רב של מפגינים להקשיחו. במחאה של עשרות בני ובנות נוער מול משרדי פרקליטות מחוז תל אביב צעקו המפגינים: "נמאס, תאשימו את האנס", ונשאו שלטים עליהם נכתב "את לא לבד".

הפרשה פורסמה לראשונה בחודש פברואר, בעקבות מעצרו של שרף. הנאשם, תושב הדרום והנערה, תושבת גוש דן, הועברו לבידוד במלון הבוטיק "יפת 1" שהוסב למלונית קורונה מטעם משרד הרווחה לאחר שאובחנו חיוביים לנגיף. המלונית איכלסה בני נוער בסיכון וצעירים שנפלטו מהמסגרת.

לפי כתב האישום, ביום שבו שרף הגיע למלונית, השניים ישבו יחד עם אחרים במרפסת ובהמשך הנערה הציעה לו לעלות לחדרה. אחרי שגילתה את גילו, היא כתבה לו "אחי עזוב אתה יותר מדי גדול". לשאלתו, היא השיבה שהיא בת 14 וחזרה בה מהצעתה שיעלה לחדרה. בהזדמנות אחרת, לפי המתואר בכתב האישום, הוא פנה אליה בהצעות חוזרות בעלות אופי מיני, ואחרי שלא נענתה לבקשותיו, הוא איים עליה שיעשה לה "פרשת אילת 2".

עוד לפי כתב האישום, "בסמוך לאירוע כתב שרף לנערה שתרד. בתגובה, היא השיבה לו שיעלה לחדרה. שרף עלה לחדרה והשניים קיימו יחסי מין, כשהוא סבור שמלאו לה 14 שנים. במהלך האירוע ביקש שרף מהנערה לבצע בו מין אוראלי. כאשר היא סירבה, הוא סטר לה בחוזקה. בתגובה, הנערה התעמתה איתו באומרה שלא יעז לעשות כן בשנית, והוא התנצל על מעשיו".