ישועה

ישועה בחקירה נגדית: היינו צריכים להוריד ידיעות על משפחות שכולות - זה לא מצא חן בעיניי משפחת נתניהו

החקירה, שצפויה להימשך שבועות רבים, מתמקדת בניסיון להוכיח שלישועה היו אינטרסים אישיים בדרך הסיקור בוואלה. מנכ"ל וואלה לשעבר אמר שרוב השיקולים נבעו מלחצים פוליטיים והודה כי לא היה נהוג לכתוב נגד בזק • ישועה: ההתנהלות של שרה נתניהו ואנשיה הזויה • עדכונים שוטפים
תמר אלמוג, אמוץ שפירא ושלי טפיירו
04 במאי 2021
09:00
עודכן ב 11:55

בבית המשפט המחוזי בירושלים החלה הבוקר (שלישי) חקירתו הנגדית של מנכ"ל וואלה לשעבר אילן ישועה. ראשון החוקרים הוא עורך הדין ז'ק חן, פרקליטו של שאול אלוביץ', שהיה בעל השליטה בבזק. אחריו יחקרו את ישועה פרקליטתה של איריס אלוביץ' ועורך דינו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. 

עורך דינו של אלוביץ' ניסה להוכיח שהנחיות שנבעו מאינטרסים הגיעו מישועה עצמו. החקירה הנגדית צפויה להימשך שבועות רבים, ולהתמקד בניסיון להוכיח שלישועה היו אינטרסים אישיים בדרך הסיקור, וכי נהג כך במקרים נוספים. 

האם עדותו של אילן ישועה סיפקה אקדח מעשן | פרשנות

לפני כשבועיים, בית המשפט המחוזי בירושלים נענה חלקית לבקשת ההגנה והסכים לדחות בשבועיים את החקירה הנגדית של ישועה, עם סיום עדותו בחקירה הראשית. באי כוחם של בני הזוג אלוביץ' ביקשו דחייה של לפחות חודש כדי להיערך כראוי לחקירת העד, אולם התביעה התנגדה ואמרה כי אין עילה לבטל ימי דיונים.

ביומה השביעי של עדותו של ישועה, לפני כשבועיים, השמיעה התביעה בבית המשפט הקלטה של שיחה בין איריס אלוביץ' לאילן ישועה ובה נשמעת אלוביץ' אומרת כי רה"מ נתניהו יישאר בתפקידו זמן רב והיא מוכנה "למכור את נשמתה לשטן" בעבור העסק. בקטע אחר של השיחה, אלוביץ' אומרת כי כאשר אתה זקוק לראש הממשלה לקידום ענייניך, אתה מבין שיש לך בעיה למתוח עליו ביקורת באתר החדשות.

בתגובה, אמרה הסנגורית של אלוביץ' כי התביעה הפסיקה את השמעת ההקלטה לפני הקטע שבו נשמעת אלוביץ' מדברת על חשיבותן של כותרות אובייקטיביות ועל הצורך להימנע מהבעת דעה אישית. עוד אמר ישועה בעדותו כי אלוביץ' סיפרה לו שראש הממשלה ורעייתו צרחו עליה.