-

פלסטינים הציתו את רכבו של המחבל בפיגוע אתמול בצומת תפוח

תחקיר ראשוני: שלושה לוחמים פתחו בירי ופגעו ברכב המחבל שביצע את הירי בצומת תפוח. נמשך המצוד אחריו • שני פצועים עדיין מאושפזים בבית החולים, אחד במצב אנוש והשני קל • גורם ביטחוני: יהודים ופלסטינים יידו הלילה אבנים זה לעבר זה באזור שילה, 11 פלסטינים נעצרו
עומרי חיים, כרמלה מנשה ודקלה אהרן שפרן
03 במאי 2021
07:27
עודכן ב 04 מאי 07:56

עדכון (4.05): כוחות הביטחון עצרו הלילה בכפר עקרבה כמה חשודים בסיוע למחבל. לידיעה המלאה

פיגוע הירי בשומרון: מצבו של יהודה גואטה, בן ה-19 מירושלים שנורה אתמול בפיגוע בצומת תפוח, מוסיף להיות אנוש ונשקפת סכנה מיידית לחייו. בניה פרץ, בן 19 מבית שאן, מאושפז לצדו בבית החולים בילינסון במצב קשה מאוד. השניים הם תלמידי ישיבת ההסדר באיתמר. הפצוע השלישי בפיגוע, שנפגע קל, שוחרר מבית החולים. לאחר שנמצא הרכב של המחבל על ידי מנגנוני הביטחון של הרשות הפלסטינית, הפלסטיניים הציתו אותו.

בתוך כך, המצוד אחרי המחבל שביצע את הפיגוע נמשך. מתחקיר ראשוני של צה"ל עולה כי שלושה מלוחמי גבעתי הגיבו בירי לעבר רכבו של המחבל. אחד מהם ירה מעמדה מוגבהת בצומת ופגע בשמשה הקדמית של הרכב. עוד עולה מהתחקיר כי המחבל ירה כעשרה כדורים מאקדח. במערכת הביטחון מעריכים שכרגע המחבל מקבל סיוע.

בעקבות הפיגוע בצומת תפוח וניסיון הדקירה בצומת גוש עציון, תיגבר צה"ל את הכוחות ביהודה ושומרון בגדוד מחטיבת גולני וביחידה מובחרת. החשש הוא מהסלמה על רקע אי קיום הבחירות ברשות הפלסטינית, צום הרמדאן, יום ירושלים וימי אזכור אחרים. בנוסף לחשש מגל של פיגועי חיקוי. 

אתמול בערב עצר כלי רכב ליד הטרמפיאדה בצומת, פתח את החלון, ירה בצעירים ונמלט. ההערכה היא שמדובר במחבל אחד, שכוחות הביטחון כבר יודעים מי הוא. עד ראייה סיפר: "הרכב שלפניי האט, ירה כמה כדורים והמשיך לנסוע". עד ראייה נוסף סיפר לכאן חדשות כי אחד המחבלים האט את הרכב, פתח את החלון, צעק "אללה אכבר" - וירה באזרחים.

עימותים באזור שילה בבנימין

גורם ביטחוני מסר הבוקר כי יהודים ופלסטינים יידו הלילה אבנים זה לעבר זה באזור שילה, 11 פלסטינים נעצרו. לפי הגורם, העימות התפתח אחרי שיהודים הציתו שטחים פתוחים באזור הכפרים קוסרא וג'אלוד. לפי החשד, צמיגי רכב משטרתי נוקבו בידי יהודים.