הרכבת החדשה
צילום: רכבת ישראל

כך נראה ספין: לא תאמינו מי הזמין 330 קרונות ב"גובה הלא נכון"

במשרד התחבורה הכריזו על בדיקה שתימשך שבועיים: איך אושרה עסקת המיליארדים להזמנת מאות קרונות שאינם בגובה המתאים לרציפים בישראל? שאול אמסטרדמסקי מציע לחסוך למשרד התחבורה את הבדיקה: מי שיקרא את המסמכים יגלה שמשרד התחבורה יחד עם משרד האוצר אחראיים להזמנה הזאת. זה מה שקורה כשבישראל אין תקן אחיד, והראשון שמכריז על מחדל יכול לגלגל את האשמה על כל אחד אחר
שאול אמסטרדמסקי
04 במאי 2021
19:25

רוצים לראות איך נראה ספין? בואו תראו איך נראה ספין. ראיתם את הידיעה הזאת היום שרכבת ישראל הזמינה 330 קרונות בעלות של כמעט 4 מיליארד שקל, ורק כשהם הגיעו היא גילתה שהם נמוכים ב-20 ס"מ מהרציפים בתחנות הרכבת?

איזה סיפור מדהים, אה?

מנכ"ל משרד התחבורה עופר מלכה אפילו שלח מכתב בהול להנהלת הרכבת, ושם הוא כתב: "אני לא מאמין שהסתרתם מאיתנו את המידע הרגיש הזה. שרת התחבורה מירי רגב מינתה אותי לבדוק תוך 14 יום מה בדיוק קרה שם". 

אז הינה, מנכ"ל משרד התחבורה, תן לי לחסוך לך 14 יום. מי שאישר את הדבר הזה היה משרד  תחבורה וגם משרד האוצר, ראיתי את כל ההתכתבות. ב-2016, כשהמכרז הזה יצא לדרך, כולם ידעו שהקרונות האלה הולכים להיות נמוכים מדי.

עכשיו, זה לא שאין פה סיפור בכלל. זה לא בסדר שהקרונות האלה הם לא בגובה של הרציפים. לאנשים שאין להם קושי בהליכה זה בסך הכול עניין של להרים קצת את הרגל יותר. אבל לאנשים שיש להם קושי בהליכה או להורים עם עגלות, זה באמת יותר מסובך.

אבל האמת היא, כבר היום הם סובלים כי כבר היום הקרונות לא בגובה של הרציפים. אתם יודעים למה? כי אין תקן אחד לגובה של רציף במדינת ישראל. עברתי על כל הטבלה, כל הרציפים במדינת ישראל, כל אחד בגובה אחר לגמרי.

וזה באמת מגוחך שאין פה תקן, אבל בואו, לכל המדינה הזאת אין תקן, וזה לא שמירי רגב הולכת להציל אותנו מזה. בקיצור, זה נראה בעיקר כמו ניסיון לעשות ספין על הרכבת, וזה חבל, כי לא חסרות בעיות אמיתיות ברכבת שבאמת צריך לטפל בהן.