למצולמים אין קשר לכתבה

מיום חמישי: שורה נוספת של הקלות בהגבלות על התקהלות

אירועים בחוץ, גם לקהל שאינו מחוסן כמו מופעי ילדים, יוכלו להכיל עד 500 איש. ילדים ולא מחוסנים אחרים יוכלו להיכנס לחדרי כושר, בריכות שחייה ואטרקציות שיבחרו לפעול בתו סגול. מגבלת המרחק לקבלת תו סגולת תופחת מ-15 מ"ר לאדם ל-7 מ"ר
גילי כהן וקטי דור
04 במאי 2021
19:48

עדכון: 05.05.21: רשמית: תוקף התו הירוק הוארך עד לסוף 2021

בשורה לילדים: הממשלה אישרה היום (שלישי) שורה של הקלות במגבלות הקורונה, שייכנסו לתוקף החל מיום חמישי הקרוב. לפי ההקלות, חדרי כושר, בריכות שחייה ואטרקציות כומ ג'ימבורי יוכלו לפעול גם בתו סגול, מה שייאפשר את כניסתם של מבקרים שלא חוסנו נגד קורונה. הקלה נוספת נוגעת למופעים באוויר הפתוח, שיוכלו להכניס גם הם להכניס קהל של עד 500 איש בהתאם לתו הסגול. בשלב הראשון, תוקף התקנות הוא עד 19 במאי. 

איך ישראל נערכת לגל נוסף של תחלואה? האזינו להסכת "עוד יום"

עוד הקלות שאושרו הן הפחתת מגבלת המרחב האישי במקומות שפועלים לפי התו הסגול - מ-15 מטרים רבועים לשבעה. ההקלה תאפשר הכנסה של יותר אנשים למקומות אלו. הגבלות התפוסה הסטנדרטיות, שאינן תלויות בתו ירוק או תו סגול, ישונו ויוגבלו ל-50 משתתפים במקום סגור ו-500 במקום פתוח. הקלה נוספת נוגעת לתחבורה הציבורית, ולפיה יבוטל הצורך באישורי כניסה לתחנות רכבת.

בנוסף, הוחלט על ביטול ההגבלות, לרבות על תפוסה, שחלות על מקומות הפועלים במתכונת תו ירוק - כמו מגרשי כדורגל וחדרי כושר. ההקלה תאפשר כניסה מלאה של קהל לאיצטדיוני הכדורגל במשחק העונה הצפוי להתקיים בין מכבי חיפה למכבי תל אביב, וכן במשחק גביע המדינה שייערך בסוף החודש. 

יו"ר מנהלת הליגות בכדורגל, ארז כלפון, בירך את הממשלה על הרחבת אפשרות הכנסת הקהל למגרשי הכדורגל, אך הוסיף: "אני קורא לראשי משרד הבריאות להנגיש את כניסת בני הנוער שאינם יכולים להתחסן למגרשים, בדיוק כפי שנעשה במסגרות אחרות ובין היתר בתי הספר, תנועות נוער וחוגים".