מתוך התיעוד

תיעוד מ-2015: החסידים קראו לעזרה, השוטרים לא יכלו לעבור בגלל הצפיפות

תיעוד קשה מראה את הצפיפות במתחם ההדלקה של חסידות תולדות אהרן בהילולה במירון לפני שש שנים. שוטרים ואנשי הצלה שנקראו להגיש עזרה לחסידים לא הצליחו לפלס דרך אל הקוראים לעזרה בשל הצפיפות • וגם: תיעוד חדש שטרם נחשף מהאסון
משה שטיינמץ, עקיבא ווייס ויפעת גליק
04 במאי 2021
21:21

האסון במירון: סרטון שהוגש לבג"ץ לפני שש שנים מראה כיצד מתקשים אנשי הצלה ושוטרים להגיע לפצועים בזמן הדלקת מדורה בל"ג בעומר ב-2015 במתחם המשמש בהילולה את חסידות  תולדות אהרן. המתחם בו אירע השנה האסון. התיעוד פורסם בחדשות הערב בכאן 11. 

בסרטון נראים חוגגים קוראים לעזרה אך השוטרים המוצבים בפתחו של שביל היציאה מהמתחם אינם מצליחים לפלס את דרכם בתוך הצפיפות הרבה. התיעוד הוגש כחלק מעתירה שדרשה לתקן את ליקויי הבטיחות. העתירה שהוגשה בנושא נדחתה.

עד האסון הבא | האזינו להסכת "עוד יום"

הביקור במירון גילה תיעוד מהאסון שהשוטרים לא הסתכלו בו

צוות כאן חדשות שהגיע לצילום כתבה במירון נחשף לתיעוד של מצלמות אבטחה מרגעי האסון, שלדברי בעליו כלל לא נדרש על ידי צוותי חקירה. מקורו של התיעוד במצלמות האבטחה של דירת מגורים הסמוכה למתחם ההדלקה של חסידות תולדות אהרון. חצר הבית גובלת במעבר הדחוס בו נדחסו למוות קורבנות האסון. 

צפו בתיעוד שנחשף בכתבתה של יפעת גליק מחדשות הערב

כתבת כאן חדשות יפעת גליק ליוותה למירון את גדי אורון ואברהם בנון, מפיקים ותיקים שאירגנו אירועים המוניים מרובים, וחוו דעתם על זירת האסון. במסגרת הכתבה נכנסו השלושה לבית בו מתגוררת משפחה, ממש במתחם הרשב"י. דיירי הבית מרושת המצלמות, הציגו את התמונות מהאירוע. 

בתוך כך, ביחידת להב 433 של משטרת ישראל ממתינים להנחיות מהיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, כיצד להתקדם בבדיקת האסון. ביומיים האחרונים פשטו חוקרי להב על המשרד לשירותי דת ועל מועצת מרום גליל ותפסו מסמכים. גם היום טרם הוחלט על התחלת גביית עדויות ממעורבים בניהול ובאישור האירוע שהסתיים במותם של 45 בני אדם.