-

קריאות גנאי לצד הבעות תמיכה: המשחק הראשון של ספיר ברמן כשופטת

הופעתה של שופטת הכדורגל הטרנסג'נדרית שניהלה אתמול בפעם הראשונה כאישה משחק בליגת העל, עוררה מגוון רחב של תגובות מצד האוהדים ביציע • מקורב לספיר ברמן: היא רוצה להיות שופטת בינלאומית בכדורגל נשים
יואב בורוביץ' וחן ביאר
04 במאי 2021
21:38

בכורה בליגת העל כשופטת: ספיר ברמן, השופטת הראשונה בישראל שנמנית על הקשת הטרנסית, ערכה אתמול הופעת בכורה בליגת העל מאז שחשפה את ההתאמה המגדרית שעברה. מקורב לברמן אמר היום (שלישי) לכאן חדשות שהיא רוצה להיות שופטת בינלאומית בכדורגל נשים. בכיר באיגוד השופטים אמר שבכוונתם להמליץ עליה כשופטת בינלאומית בעוד כשנה-שנתיים, לאחר שתצבור עוד ניסיון בליגת העל.

הופעת הבכורה של ספיר - צפו בכתבה מחדשות הערב בכאן 11

השופטת הצעירה, בת 26, גרפה מחמאות על תפקודה במשחק אתמול. בנוסף לשחקני ומאמני הפועל חיפה ובית"ר ירושלים שהחמיאו ליכולתה באופן גורף, גם באיגוד השופטים מאוד מרוצים מהיכולת של ברמן, שכבר לפני שנה וחצי ראו בה פוטנציאל גדול ולכן בגיל 25 החליטו לקדמה לסגל שופטי ליגת העל.

בכיר באיגוד השופטים אמר היום לכאן חדשות כי "הכוונה היא להמליץ בעוד שנה-שנתיים על ספיר כשופטת בינלאומית, זאת כמובן אחרי שתצבור עוד ניסיון בליגת העל ותמשיך להציג יכולת גבוהה". אך התפתחות דרמטית אפילו יותר מגיעה אלינו מסביבתה הקרובה של ברמן, שככל הנראה החליטה כי בעתיד תנסה להיות שופטת כדורגל נשים בזירה הבינלאומית.

גורם מקצועי בכיר המקורב מאוד לברמן במשך שנים אמר לכאן חדשות: "ספיר רוצה להגיע הכי גבוה שיש והיא כבר אמרה שהמטרה שלה היא להיות שופטת בינלאומית. אך אם מסתכלים על שיפוט כדורגל גברים בזירה הבינלאומית, אין כמעט לשופט או שופטת ישראלית צ'אנס להגיע לרמות הגבוהות ביותר. יש רק אחד כזה, אוראל גרינפלד.

"כיוון שספיר באמת רוצה לשפוט במפעלים הכי גדולים היא החליטה שתנסה בעתיד להתמקד בזירה הבינלאומית כשופטת נשים. זה לא אומר שהיא תוותר על שיפוט כדורגל גברים. בארץ היא בוודאי תישאר שופטת גברים בליגת העל. אבל בעולם היא חושבת שיש לה יותר סיכוי להגיע הכי גבוה שיש דווקא כשופטת כדורגל נשים".