ישועה
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

עדות ישועה נמשכת: העלנו 8 ידיעות נגד בנט בשבוע אחד

מנכ"ל וואלה לשעבר בעדותו: היינו בעיצומו של קמפיין גדול נגדו ב-2013; לפני הבחירות מנעו מאיתנו להעלות סקר שבו בנט מתחזק בשני מנדטים
תמר אלמוג ואמוץ שפירא
05 במאי 2021
09:02
עודכן ב 13:54

בבית המשפט המחוזי בירושלים המשיכה היום (רביעי) חקירתו הנגדית של מנכ"ל וואלה לשעבר אילן ישועה. בתחילת העדות ישועה התייחס לפרסומים שקשורים ליו"ר ימינה נפתלי בנט ב-2013 ואמר: "העלנו לא פחות משמונה ידיעות נגדו בשבוע אחד, היינו בעיצומו של קמפיין גדול". 

על פעמים שבהן טען בעבר שלא היה סיקור אוהד בוואלה הוא אמר: "כשאני כותב לעיתונאים הם יודעים שחברות מכחישות. כולנו יודעים שכשיש תחקיר יש 80% הכחשה. עכשיו מציגים את זה כאילו אני השקרן". ראשון החוקרים היה עורך הדין ז'ק חן, פרקליטו של שאול אלוביץ', מי שהיה בעל השליטה בבזק. אחריו חקרו את ישועה פרקליטתה של איריס אלוביץ' ועורך דינו של ראש הממשלה בנימין נתניהו.

האם עדותו של אילן ישועה סיפקה אקדח מעשן? | פרשנות

לדבריו של ישועה, "יש כלי מדיה שיכולים לעשות את ההשפעה לא בוטה. אצלנו, בגלל אופי הקליינטים - משפחת נתניהו - והדרישות הלא-רציונליות, אי אפשר היה להסתיר את הדבר הזה ולכולם היה ברור מה קורה. זה לא היה קשור לימין ושמאל".

החקירה הנגדית החלה אתמול, ועורך דינו של אלוביץ' ניסה להוכיח שההנחיות לשינויים באתר נבעו מאינטרסים של ישועה עצמו. החקירה הנגדית צפויה להימשך שבועות רבים, ולהתמקד בניסיון להוכיח שלישועה היו אינטרסים אישיים בדרך הסיקור, וכי נהג כך במקרים נוספים.

ישועה סיפר אתמול: "היינו צריכים להוריד ידיעות על משפחות שכולות בגלל שזה לא מצא חן בעיניי משפחת נתניהו". עוד הוא העיד כי "יש שיח מוקצן בתוך חצר ביזנטית מטורפת. תראה את אופי הדרישות. ההתנהלות של גברת נתניהו ואנשיה היא הזויה, בקשות הזויות. הבקשות תמיד היו בין הזויות למטורפות ובהקשר הזה דיברתי ועניתי. הכל נאמר בהקצנה בחצר ביזנטית מטורפת".

לפני כשבועיים, בית המשפט המחוזי בירושלים נענה חלקית לבקשת ההגנה והסכים לדחות בשבועיים את החקירה הנגדית של ישועה, עם סיום עדותו בחקירה הראשית. באי כוחם של בני הזוג אלוביץ' ביקשו דחייה של לפחות חודש כדי להיערך כראוי לחקירת העד, אולם התביעה התנגדה ואמרה כי אין עילה לבטל ימי דיונים.

ביומה השביעי של עדותו של ישועה, לפני כשבועיים, השמיעה התביעה בבית המשפט הקלטה של שיחה בין איריס אלוביץ' לאילן ישועה ובה נשמעת אלוביץ' אומרת כי רה"מ נתניהו יישאר בתפקידו זמן רב והיא מוכנה "למכור את נשמתה לשטן" בעבור העסק. בקטע אחר של השיחה, אלוביץ' אומרת שכשאתה זקוק לראש הממשלה לקידום ענייניך, אתה מבין שיש לך בעיה למתוח עליו ביקורת באתר החדשות.