צילום: פלאש 90

ראשי ערים בצפון: שרים בליכוד מחרימים אותנו בלחץ חברי מרכז

ראש עיריית צפת אילן שוחט תקף ב"כאן מקומי" את שר התיירות יריב לוין: "הוא מועל בתפקידו בשביל קולות בפריימריז". לוין: "איומים אינם שיטת עבודה"
25 בינואר 2017
15:03

ראשי ערים בצפון יוצאים במתקפה יוצאת דופן נגדי שרי הליכוד אשר לדבריהם מזניחים את ענייני עירם אך ורק בשל לחצים שמפעילים חברי מרכז הליכוד אשר נמצאים באופוזיציה המקומית. מדובר באילן שוחט ראש עיריית צפת וביוסי בן דוד ראש עיריית טבריה אשר התבטאו לאחרונה בפומבי בנושא, וכן בראש עיריית בית שאן רפי בן שיטרית שאמר בעבר דברים ברוח דומה ולדברי שוחט הביע בשיחות אישיות תמיכה במהלך. המשותף לשלוש הרשויות המקומיות היא הימצאותם של אנשי ליכוד משפיעים באופוזיציה העירונית.

בתכניתנו "כאן מקומי" תקף ראש עיריית צפת אילן שוחט את שר התיירות יריב לוין ואמר כי הוא נכנע ללחץ פוליטי ובוחר להתנהל בצורה של מחנאות: "הוא יודע שביקור בצפת ייחשב לחציית קו אדום בעיניי חברי המרכז, שנה וחצי אני רודף אחריו ומתחנן שיבוא לסיור בעיר, במשך כל הזמן הזה זכינו להתעלמות ובסוף אני מגלה שהוא הגיע כמו גנב בלילה לכנס של ארבעה חמישה חברי ומרכז וכשנשאל מדוע משר התיירות לא מסייע לעיר השיב ברוב חוצפתו שאין לו עם מי לעבוד והעירייה לא מתפקדת. הסובלת העיקרית מכך תהיה העיר צפת שיש לה פוטנציאל תיירות גדול ולא ממוש, היא זקוקה לסיוע של משרד התיירות. גם אני יודע פוליטיקה, בפריימריז שיהיה אני אדאג באופן אישי לספר לכל התושבים מי זה השר יריב לוין.

שוחט בחר למקד את ביקורתו בשר התיירות אך לדבריו התופעה רחבה יותר. לא פעם אני נתקל בחברי כנסת ושרים מהליכוד שמגיעים לפה ועוברים מסכת של לחצים וטלפונים, אומרים להם אל תעשו את זה, אומרים להם שאם הם ישתפו פעולה עם ראש העיר הם לא יקבלו קולות בפריימריז הבא. כששאלנו אותו האם העיסוק המאסיבי בנושא הפריימריז מלמד על כך שמערכת בחירות מתקרבת בוחר שוחט לשלוח רמזים על האווירה בה הוא חש: "ביש עכשיו באז של אנשי הליכוד, פתאום רואים אותם הרבה, פתאום הם מתחילים להסתובב יותר, לפגוש פעילים, מרגישים שיש משהו באוויר או לפחות שמישהו חושב שיש משהו באוויר".

שוחט:
שוחט: "אדאג אישית לספר לכולם מי זה לוין" (צילום: פלאש 90)


מלשכת שר התיירות נמסר בתגובה: "מאז כניסתו לתפקיד קיים שר התיירות קרוב למאה סיורים בשורה ארוכה של רשויות מקומיות בכל רחבי הארץ ובפרט באזור הצפון. רק בשבוע שעבר ביקר השר במועצה האזורית גליל עליון וביישובי האזור.

"משרד התיירות משקיע משאבים רבים באזור הצפון. עדות אחת לכך היא קו השיט חיפה-עכו שנחנך ביוזמת השר לפני כחודשיים. בנוסף, רשויות רבות בצפון נענו לקול קורא שהוציא משרד התיירות וקיבלו סיוע בקידום תשתיות התיירות. ראוי לציין כי מעיריית צפת לא התקבלה ולו בקשה אחת.

טענת ראש העיר כאילו השר נמנע מביקור בעיר מטעמים פוליטיים היא טענה מבישה ונעדרת כל בסיס, אשר כל תכליתה לכסות בדיעבד על מחדליו הקשים של ראש העיר ועל ההזנחה המתמשכת שלו את תחום התיירות בצפת.

זאת ועוד, לאור איומים מפורשים שהגיעו מכיוונו של ראש העיר ללשכת השר לוין וגם לקודמו בתפקיד, השר לשעבר לנדאו, הובהר לראש העיר כי איומים אינם שיטת עבודה וכי הדרך לקידום ענייניה של העיר עוברת רק בצינורות המקובלים בהתאם לנהלי המשרד".