-

המצוד בשומרון: בן 16 נהרג מירי צה"ל ליד שכם

מקורות פלסטיניים דיווחו שצעיר נורה מאש צה"ל בכפר אודלה דרומית לשכם • דובר צה"ל מסר כי בקבוקי תבערה נזרקו לעבר כוח בכפר ביתא שבגזרה
גל ברגר וכרמל דנגור
05 במאי 2021
10:32
עודכן ב 23:00

המצוד אחר המחבל מפיגוע הירי בצומת תפוח: מקורות פלסטיניים דיווחו הערב (רביעי) כי צעיר פלסטיני בן 16, סעיד עודה, נהרג מירי של חיילי צה"ל בכניסה לכפר אודלה שמדרום לשכם. בעימותים עם כוחות צה"ל נפצע פלסטיני נוסף בינוני. ליד הכפר ביתא הושלכו בקבוקי תבערה אל לוחמי צה"ל. הם לא נפגעו.

הבוקר דווח שכוח צה"ל פועל סביב מבנה בפאתי כפר עקרבא שבשומרון, דרומית-מזרחית לשכם. עוד דווח כי נשמעו מהמקום קולות נפץ וירי ונראה עשן לבן מחוץ למבנה. לפי הדיווחים, כוח צה"ל כרז למי שנמצא בפנים לצאת החוצה ולהסגיר עצמו. המבנה שייך לזוג שנעצרו אתמול בכפר.

אמש נעצרה בכפר תורמוס עיא שמצפון לרמאללה אשתו של החשוד במעורבות בפיגוע הירי בצומת תפוח, לאחר שבנה נעצר יום קודם לכן. היא אמרה אתמול שכוח צה"ל שהגיע לביתה טען שהרכב ששימש בפיגוע שייך לבעלה.

אתמול דווח בכאן חדשות כי המחבל שביצע את הפיגוע בצומת תפוח חזר לפני כשנה מארצות הברית, אחרי שהייה של שנים שם. הוא היה עצור לפני כעשור בכלא הישראלי בגין ציד לא חוקי. שלשום כוחות הביטחון עצרו בעקרבא כמה פלסטינים החשודים בסיוע למחבל. הכוחות החרימו גם את חלקי הרכב ששימש לפי החשד את המחבל לביצוע הפיגוע, רכב שהוצת אתמול בידי פלסטינים.