טראמפ
צילום: רויטרס

פייסבוק הודיעה: סגרנו את חשבונו של טראמפ

הצעד מגיע ארבעה חודשים לאחר שהשעתה זמנית את חשבונו של נשיא ארה"ב לשעבר. בינואר האחרון הודיעו כל הרשתות החברתיות המרכזיות כי הן משעות את החשבון בטענה כי הסית מפגינים לפרוץ אל בניין בית הנבחרים
בן יניב
05 במאי 2021
16:48

לאחר שחשבונותיו ברשתות החברתיות הושעו לאחר אירועי הפריצה לקפיטול בתחילת השנה, פייסבוק הודיעה כי תסגור באופן קבוע את חשבונו של דונלד טראמפ, נשיא ארה"ב לשעבר. חשבונות הפייסבוק והאינסטגרם של טראמפ נסגרו כבר ב-7 בינואר, בטענה כי הסית מפגינים לפרוץ לבניין בית הנבחרים, וכעת המועצה המפקחת של החברה הודיעה כי תמשיך לחסום אותו מלהשתמש בפלטפורמה גם בעתיד. לטראמפ היו כמעט 60 מיליון עוקבים בפייסבוק ובאינסטגרם, שגם היא נמצאת בבעלות החברה. 

המועצה של פייסבוק מסרה, כי יש לבחון בעוד חצי שנה את הסנקציה שהוטלה על טראמפ, וכי החלטה שכזו צריכה להיות מבוססת על "השפעת ההפרה והאפשרות לפגיעה עתידית. היא גם צריכה להיות מבוססת עם כללי פייסבוק להפרות חמורות".

אתמול, חנך טראמפ באופן רשמי פלטפורמת תקשורת חדשה "מהשולחן של דונלד טראמפ". הפלטפורמה תאפשר לו לתקשר עם הציבור. טראמפ יוכל לשתף פוסטים, תמונות וסרטונים, ועוקביו יוכלו לשתף אותם בפייסבוק ובטוויטר. עם זה, הם לא יוכלו להגיב ישירות לפרסומיו.