סופרמרקט
צילום: נתי שוחט, פלאש 90

כששיא המגפה מאחורינו: האם זה ייגמר בעליית מחירים משמעותית?

הכלכלה הישראלית מתעוררת, וזה טוב. אבל הצרכנים כבר מרגישים את ההשפעה בכיס. למה זה קורה? והאם זה יתאזן בעתיד הקרוב?
סדר יום
08 במאי 2021
15:41

בכל יום שעובר אנחנו משאירים עוד קצת את הקורונה מאחורינו, לפחות את שיאה של המגפה, והכלכלה הישראלית מתעוררת מחדש. וכשזה קורה הגיע הזמן לשאול – האם זה יוביל לעליות מחירים משמעותיות?

כשמדברים על עליות מחירים, מה שמוכנה אינפלציה, אז תמיד יש איזשהו הבדל בין הנתונים הרשמיים שמתפרסמים בין השאר על ידי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, לבין התחושה הסובייקטיבית שלנו הצרכנים. בתחושה הסובייקטיבית של האזרחים אפשר לומר שעליית המחירים כבר מורגשת, כשבשבועות האחרונים שומעים עוד ועוד דיווחים על עלייה במחירי הטיסות, ומחירי החופשות בבתי מלון. מבחינת הנתונים הרשמיים גם רואים עליות משמעותיות במדד המחירים לצרכן – עלייה של יותר מחצי אחוז בחודשיים האחרונים.

אז מה התייקר ומה לא? בינתיים נראית עליית מחירים משמעותית בציוד וריהוט לבית, במוצרי הלבשה והנעלה, בשוק המזון. האינפלציה כבר פה.

למה זה קורה? הסיבות מגוונות. בתחום המזון יש תופעות כלל עולמיות, כמו הטלת מכסים ומיסים על ייצוא מזון וחומרי גלם. גם לאקלים, שנהיה עם השנים יותר קיצוני, יש חלק בזה. תנאי מזג אוויר קיצוניים במקומות שונים בעולם פוגעת בגידולים השונים, וזה כמובן מוביל לעליית מחירים.

מעבר למזון, בתחומים אחרים יש התייקרות בהובלה הימית. מחסור במכולות ובעיות בייצוא בכל מיני מדינות גם משפיעים בסופו של דבר על כמה אנחנו משלמים.

בריאיון לתוכנית "סדר יום" בכאן רשת ב מסביר עדני סימקין, מנכ"ל חברת הספנות MSC בישראל, מה עומד מאחורי עליית מחירי המכולות בעולם: " במחצית השנייה של 2020 גדל משמעותית היקף ההובלה הימית מהמזרח הרחוק ואסיה לאירופה, מה שגרם לחוסר מקום באוניות ולחוסר מכולות ביעדים האלה מאחר שגם חלק מהמכולות נתקעו בנמלים שלא פעלו בזמן הקורונה וחלק בכלל לא יוצרו, כי הן מיוצרות בסין והסינים סגרו את המפעלים לתקופה מסוימת.

יאיר מגנזי, יבואן: "מחירי המכולות קפצו מ-2,000 דולר מכולה לכמעט 10,000 דולר. זה משוגע לגמרי"

"המצב הזה לא יכול להשתנות ברמה הגלובלית בתוך כמה חודשים, מפני שבניית אוניות חדשות וייצור המכולות זה תהליך ארוך. אני לא רואה שום שינוי עד 2022".

כשזה מגי לישראל, סימקין נשמע עוד פחות אופטימי: "הבעיה בישראל הרבה יותר חמורה ממקומות אחרים בעולם, בגלל מצב הנמלים בארץ. אלו נמלים צפופים. מאז 2015 לא הביאו עובדים חדשים, לא שיפצו את המנופים שלהם ולא בנו רציפים חדשים. כך שאם הם עובדים בקצב העבודה המוגדל שיש היום, הם לא מספיקים לתת מענה לדרישות בשוק. ברגע שיש אוניות מכולה שעומדות והנמלים מגבילים אותנו – אז ברור שכל התהליך יביא לעליית מחירים".

יאיר מגנזי, יבואן מחברת "שמיים ירוקים". מגנזי ו"שמיים ירוקים" מייבאים תקרות אקוסטיות על בסיס במבוק, כשרוב המכולות שלהם מגיעות מסין. "יש עליית חומר גלם בחו"ל, כשכמעט חצי שנה לא עבדו בסין, בנוסף נהיה עומס אדיר של הזמנות ונהיה קשה למצוא מקום במכולות להעמיס על המכולה", הוא מספר.

צילום: אי-פי

עוד הוא אומר על המצב: "כל מה שהיינו יכולים להעמיס על המכולות – לא התחשבנו בכלל במחיר שהציעו. אתה רק רוצה להוציא. כשאתה משחרר כל רסן בעניין מחירי המכולות רק כדי להוציא את הסחורה, כי פרויקטים היו תקועים, חברות ספנות והובלות ניצלו את זה. עד לפני חודש-חודשיים הצלחנו לספוג את עליית המחירים. להערכתי בתקופה הקרובה תהיה קפיצה גדולה. מחירי המכולות היו 2,000 דולר למכולה וקפצו כמעט ל-10,000 דולר. זה משוגע לגמרי".