ההודעה שנשלחה לשבתאי

"3 כתבות לכל המהדורות": ההודעה ששלח קצין למפכ"ל מניחום האבלים של אחד ההרוגים באסון

תמונה שהגיעה לידי כאן חדשות מראה את עיסוקם של קצינים במשטרה ביחסי ציבור אחרי האירוע. קצין המקורב למפכ"ל הבטיח לו, תוך כדי ביקורו אצל המשפחה האבלה, שביקור של שוטר במקום יניב למשטרה כתבות בכל מהדורות החדשות
עקיבא ווייס
05 במאי 2021
21:59

יחסי הציבור של המשטרה אחרי האסון במירון: קצין במשטרת בישראל המקורב למפכ"ל יעקב שבתאי, אירגן השבוע ביקור מתוקשר בבית משפחת חיות ששכלה את בנה באסון במירון. הקצין עמד בקשר ישיר מול המפכ״ל שבתאי ועדכן אותו בזמן ששהה בניחום האבלים על כך שישודרו ״שלוש כתבות בכל המהדורות״. הודעה עם מסר זה תועדה בצילום שהגיע היום (רביעי) לידי כאן חדשות.

מפגש הניחומים פורסם כידיעה חדשותית בכלי תקשורת שונים וביניהם גם בחדשות הערב בכאן 11. בכתבה ששודרה במהדורה, נראה ביקורו של השוטר רס"ל רמי עלואן בביתו של אביגדור חיות שבנו נהרג באסון, אך בנו השני ניצל בעזרת עלואן. 

הכתבה שהתפרסמה אחרי ביקור האבלים

לעיני המצלמות, ההורה השכול אביגדור חיות העניק לשוטר גלובוס, ואמר לו: "אתה הצלת לי את הילד, בשבילי הצלת את כל העולם". השוטר עלואן סיפר בכתבה על חילוץ הילד: "אמרתי לו תביא את הידיים, אני רוצה לחלץ אותך, למשוך אותך. הוא בכל זאת סירב, אמר לי 'תציל את הילד שלי קודם', כשהוא מעליו, 'אחרי זה אותי'. ניסיתי למשוך את שניהם ביחד, לא הצלחתי. הגיע עוד קצין... משכנו את הילד ביחד, הבאנו אותו למקום בטוח".

נהרג בביקורו הראשון בהילולה: סיפורו של ידידיה

ידידיה חיות בן ה-13 הגיע ביום חמישי שעבר להשתתף בהילולה במירון, לראשונה בחייו. ידידיה נהרג באסון יחד עם חברו משה לוי. אביו של ידידיה, אביגדור חיות, ליווה את השניים לשם אך לא הצליח להצילם. מתחילת ההילולה אביגדור, שהגיע לשם עם שני בניו וחברם, זיהה שהאירוע הופך למסוכן. בריאיון לקרן נויבך בכאן רשת ב הוא סיפר: "ראיתי שממש דחוס ושהדברים יוצאים משליטה, קיבלתי החלטה להתפנות יחד עם הילדים". 

בדרכם החוצה התחיל לחץ עצום של אנשים. "נשאבנו לתוך ההמון", הוא תיאר. "בשלב מסוים אני והבן הקטן שלי הוטחנו לרצפה. זה היה הרגע שאיבדנו את ידידיה ומשה. כל מי שהיה אחרינו נפל אחד אחרי השני. לא הצלחתי לנשום. אני שומע את הבן שלי צורח 'אבא אני הולך למות'. אני מעודד אותו כשאני בעצמי יודע שהסוף ממש קרוב, אני מאבד תחושה בגוף". 

האזינו לריאיון עם אביגדור חיות מתוך סדר יום עם קרן נויבך

בשלב מסוים מגיע שוטר שמנסה לחלץ את אביגדור ובנו הקטן. "הוא לקח את היד שלי ואת היד של הילד ולא הצליח למשוך אותנו", הוא תיאר. "ראיתי אותו מקיא ובוכה בכי תמרורים. את הבן שלי, שמואל, הוא הצליח לשלוף החוצה. אני לא הצלחתי לקום ופינו אותי באלונקה".