תקיפה בסוריה, ארכיון

לילה שני ברציפות: סוריה טוענת שישראל תקפה במדינה

על פי סוכנות הידיעות הסורית, ישראל תקפה בקוניטרה באמצעות מסוק, לא דווח על נפגעים • גם אתמול בלילה דווח במדינה כי ישראל תקפה בעיר החוף לטקיה. על פי הדיווח, בהפצצה נהרג אזרח ושישה נוספים נפצעו
עומרי חיים
06 במאי 2021
01:06

סוכנות הידיעות הסורית דיווחה הלילה (חמישי) על תקיפה ישראלית באזור קוניטרה. בדיווח נאמר כי התקיפה נעשתה באמצעות מסוק. לא דווח על נפגעים.

גם אתמול בלילה דווח בסוריה כי ישראל תקפה במערב המדינה, בעיר החוף לטקיה. על פי הדיווח, יעד התקיפה היה מפעל אזרחי לייצור חומרי פלסטיק, ובהפצצה נהרג אזרח ושישה נוספים נפצעו, בהם אישה וילד. צוותי כיבוי הוזעקו למקום וכיבו את האש. קודם לכן דווח שהטילים הישראליים שוגרו לאזור העיירה אל-חפה בלטקיה ואל אזור העיר מיסיאף במערב מחוז חמה, וכי מערכות הנ"מ הופעלו.

לפני כשבועיים נורה מסוריה טיל קרקע־אוויר שנחת באזור אבו־קרינאת והפזורה הבדואית בנגב, סמוך לדימונה. מדובר צה"ל נמסר כי הטיל חדר בשוגג לשטח ישראל ונפל ככל הנראה בשטח פתוח. עוד מסרו בצה"ל שיירוט הטיל נכשל.

בחודש שעבר דיווחה סוכנות הידיעות הסורית כי מערכות הנ"מ במדינה הופעלו בעקבות תקיפה ישראלית באזור דמשק. פיצוצים נשמעו באזור. גורם צבאי סורי מסר שארבעה חיילים נפצעו בתקיפה ושנגרם נזק. הצבא במדינה מסר שהתקיפה בוצעה לעבר כמה יעדים באזור דמשק ומערכות הנ"מ הסוריות יירטו את רוב הטילים.