בניין האיחוד האירופי

ישראלים יוכלו לבקר במדינות אירופה ללא בידוד

האיחוד האירופי הודיע כי החל מהיום, מדינות האיחוד יכולות להכניס ישראלים מחוסנים לשטחן. ישראלים יוכלו להיכנס ללא בידוד, אך יצטרכו להציג בחזרה לנתב"ג בדיקת קורונה שלילית, גם אם ברשותם דרכון ירוק. עם זאת, ההחלטה אינה מחייבת את המדינות
איתמר מרגלית
06 במאי 2021
12:39

בשורה לתיירים הישראלים: אירופה צפויה לפתוח את שעריה באופן גורף לישראלים, לאחר שמדינות האיחוד האירופי הסכימו היום (חמישי) להמלצת הנציבות האירופית להוסיף את ישראל לרשימת המדינות הירוקות, מהן יכולים להיכנס תיירים מחוסנים אל מדינותיו, למטרות פנאי. על פי הודעת האיחוד, החל מהיום מדינות האיחוד רשאיות להסיר בהדרגה את הגבלות הכניסה על תיירים ישראליים. 

ההחלטה אינה מחייבת את המדינות החברות באיחוד, אבל מעתה, אלה יהיו רשאיות לאשר כניסת ישראלים, באופן חד צדדי או בהסכם הדדיות עם ישראל. התיירים הנכנסים לא יהיו מחויבים בבידוד, אך כן יידרשו להציג בחזרה לנתב"ג בדיקת קורונה שלילית מ-72 השעות האחרונות, זאת על אף שהם מחזיקים בדרכון ירוק. 

 צעד זה מגיע כחלק מהמאמץ של האיחוד להציל את עונת התיירות באירופה, לאחר ההגבלות החמורות שהוטלו בחלק מהמדינות. מלבד ישראל, ישנן מדינות בודדות נוספות ברשימת המדינות הירוקות של האיחוד, ביניהן קוריאה הדרומית, אוסטרליה וניו זילנד. 

שר החוץ גבי אשכנזי בירך על החלטת האיחוד ואמר כי היא "סוללת את הדרך לחזרה הדרגתית לשגרה לאחר משבר הקורונה לצמיחה כלכלית. אני מברך את שליחי משרד החוץ באירופה על עבודתם המצוינת שהובילה להחלטה". עוד נמסר בהודעת משרד החוץ כי ההחלטה מתבססת על נתוני התחלואה הנמוכים ושיעור ההתחסנות הגבוה בישראל, וכי ישראל היא המדינה היחידה שהתסוופה לרשימה הירוקה מאז ינואר האחרון.