התפרעויות בקלנדיה
צילום: דוברות המשטרה

מיליוני אירו מאירופה הוסטו מפעילות הומניטארית לטרור באיו"ש

כוחות הביטחון חשפו שהכספים שימשו את הארגון "החזית העממית" • הכספים הועברו על ידי סוכנויות סיוע ועמותות NGO • כתבי אישום יוגשו בימים הקרובים
כרמלה מנשה
06 במאי 2021
16:04

כוחות הביטחון חשפו מנגנון להסטת מיליוני אירו שנועדו לסיוע הומניטרי מאירופה - למימון פעילות טרור של ארגון "החזית העממית" באזור יהודה ושומרון, כך הותר היום (חמישי) לפרסום. הכספים הועברו על ידי סוכנויות סיוע ועמותות NGO הפועלות באירופה. כתבי אישום יוגשו בימים הקרובים לבית המשפט הצבאי ביהודה.

עוד נחשף כי המימון הועבר למוסדות וארגונים פלסטינים באיו"ש, המשתייכים בפועל לארגון החזית העממית, והפועלים בכסות הומניטארית, כשבמרכזם ארגון בשם "ועדות הבריאות". מוסדות החזית העממית רימו את ארגוני הסיוע באירופה באמצעות שיטות שונות – דיווח על פרויקטים פיקטיביים, העברת מסמכים שקריים, זיוף וניפוח חשבוניות, הטיית מכרזים, זיוף מסמכים וחותמות של בנקים, דיווח על משכורות מנופחות ועוד.

המימון הרב שהתקבל הועבר, בין השאר, לתשלומים עבור משפחות "שהידים" של הארגון, משכורות לפעילים, גיוס פעילים חדשים לארגון, קידום פעילות טרור והתעצמות, קידום פעילויות בירושלים וכן קידום והפצת המסרים והאידיאולוגיה של הארגון.

גורם בכיר בשב"כ מסר כי "הפעילות הפיננסית הנרחבת שקידם ארגון החזית העממית מצטרפת לשורה ארוכה של פעילויות טרור, שסוכלו על ידי שב"כ בשנים האחרונות. הארגון אחראי לפיגוע המטען בשנת 2019 בו נרצחה רנה שנרב".