זירת האסון במירון
צילום: דוד כהן, פלאש 90

האסון במירון: יוקם צוות חקירה משותף למשטרה ולמח"ש

ההחלטה התקבלה בתום התייעצויות בין המשטרה והפרקליטות
תמר אלמוג
06 במאי 2021
18:31

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, הורה היום (חמישי) על הקמת צוות חקירה משותף למשטרה ולמחלקה לחקירות שוטרים לבדיקת האסון במירון. בתום מספר התייעצויות החליט מנדלבליט על מתווה שבמסגרתו יעבדו במשותף הצוותים תוך הקפדה על גבולות בכמה היבטים שיאפשרו לכל גוף לשמור על עצמאות. כך למשל, רק חוקרי מח"ש יגבו הודעה משוטרים, והצוות המשטרתי לא ייחשף לשאלת חקירת שוטר כחשוד.


ראש אגף החקירות והמודיעין במשטרה ומנהלת מח"ש עדכנו את הפרקליטות על ממצאי חקירת המשטרה ובדיקת מח"ש עד כה, וציינו כי מדובר בחקירה מורכבת מאוד, וזאת, בין השאר בשל ריבוי הגופים הממשלתיים, הציבוריים והפרטיים המעורבים באירוע, ומעגלי קבלת החלטות שונים. הם ציינו בישיבה כי בגלל הנסיבות המיוחדות ניהול החקירה על ידי שני גופים שונים עלול להביא לתקלות ומקשה מאוד על מיצוי החקירה.

מנדלבליט אמר בדיון כי "קשה להפריז בחומרת האסון שאירע בהר מירון, ועל כן יש לעשות כל שניתן כדי לחתור לגילוי האמת באמצעות חקירה אפקטיבית ויעילה. נוכח המאפיינים הייחודיים של חקירה זו, והעוצמה שבה הדברים שלובים זה בזה, קשה להלום חקירה שאינה משתפת, מתואמת ומתכללת את כל האירוע כדי לקבל את התמונה המלאה, ועל כן יש מקום לבצעה בדרך של צוות חקירה משתף המורכב משני צוותי חקירה".