צילום: דובר צה"ל
מיפוי בית המחבל

הפיגוע בצומת תפוח: צה"ל מיפה את בית המחבל

הכוחות פעלו בכפר תורמוס עיא לקראת הריסה אפשרית של הבית בהמשך • המחבל, שנעצר שלשום, נחקר בשב"כ, נבדק אם התחזק מבחינה דתית בתקופה האחרונה, ואם השאיר צוואה
מערכת כאן חדשות
07 במאי 2021
06:53

עדכון 10.06: כתב אישום נגד המחבל שרצח את יהודה גואטה בצומת תפוח

כוחות צה"ל פעלו הלילה (חמישי) בכפר תורמוס עיא, שבו התגורר המחבל מונתסר שלבי שביצע את הפיגוע בצומת תפוח שבו נרצח יהודה גואטה ונפצעו שניים נוספים. הכוחות מיפו את ביתו לצורך בחינת האפשרות להריסת הבית. 


אתמול פורסם בחדשות הערב בכאן 11 תיעוד חדש של המחבל שלבי דקות בודדות לפני שביצע את הפיגוע הקשה. בתמונות המחבל נראה ברכבו בדרך לצומת, וניתן לראות את ההבעה על הפנים שלו. שלבי, שנעצר אתמול בידי כוחות ימ"מ, שב"כ וצה"ל, נמצא כעת בחקירת שב"כ. בין השאר נבדקת אינדיקציה לפיה הוא התחזק מבחינה דתית בתקופה האחרונה, ונבדק אם השאיר אחריו צוואה. מתברר כי שלבי מבוסס מבחינה כלכלית ומחזיק באזרחות אמריקנית. חוקרי שב"כ מנסים להבין מה קדם להחלטה שלו לבצע פיגוע.

במערכת הביטחון עדיין מנסים להבין מדוע שלבי ביצע את הפיגוע, בין השאר כי אינו שייך לאף ארגון פלסטיני ומדובר באדם מבוגר יחסית, אב לשבעה ילדים עם אזרחות אמריקנית שחי שנים רבות בארצות הברית ולאחרונה שב לאזור. 

מאות ליוו את יהודה גואטה בדרכו האחרונה

מאות רבות הגיעו אתמול להלווייתו של יהודה גואטה, בן ה-19 מירושלים, שנרצח בפיגוע בצומת תפוח. אחיו צביאל ספד לו: "כל דבר שעשית, עשית בזריזות ובהתמדה. ה הדרך הייתה להיות מצויין בכל דבר, ככה להתחיל את החיים בזכות ענקים ולסיים כך את החיים. יהודה, זכית שהחותם של החיים שלך ישאר. בליבנו תישאר תמיד, תשמור עלינו ועל ההורים ועל כל עם ישראל".

אביו אלישע ספד לו: "בחודש שכולו רפואה ביקש המנהיג לקחת חלקו בשותפות. יהודה היקר ניצחת, כל הקומה בנויה לתפארת ישראל. גם עבודה על מידות וחוסן הגוף כי רצית להגיע ליחידות המיוחדות. בעודך יהודי הצועד על אדמת השומרון ללמוד תורה, נרצחת על ידי בן עוולה. בורא עולם בחר בך".