קבורת אדם שמת מקורונה, על גדות הגנגס, אתמול
צילום: רויטרס

לראשונה: יותר מ-4,000 מתו ביממה מקורונה בהודו

יותר מ-400 אלף נדבקים חדשים אובחנו במדינה זה היום השלישי ברציפות • ביום רביעי האחרון הגיע להודו משלוח ראשון של סיוע רפואי מישראל
יואב זהבי
08 במאי 2021
07:30

הקורונה ממשיכה להכות בעוצמה בתת-היבשת: משרד הבריאות של הודו הודיע הבוקר (שבת) כי אתמול מספר המתים מהנגיף ביממה חצה לראשונה את רף 4,000 הקורבנות. על פי הודעת משרד הבריאות, 4,187 חולים מתו אתמול מהנגיף. בכך עלה מספר המתים הכולל מקורונה בהודו ל-238,270 בני אדם.

בנוסף, אתמול אובחנו בהודו 401,078 מאומתים חדשים לנגיף. מדובר ביום השלישי ברציפות בו מאובחנים במדינה יותר מ-400 אלף נדבקים חדשים. בכך על מספר הנדבקים הכולל בהודו מפרוץ המגפה לכמעט 21.9 מיליון בני אדם.


ביום רביעי האחרון הגיע להודו משלוח ראשון של סיוע רפואי מישראל. הסיוע כולל, בין השאר, תרופות, מכונות הנשמה ומחוללי חמצן. שגריר ישראל רון מלכא אמר לכאן רשת ב כי כל מכשיר מספק חמצן הוא מציל חיים. עוד אמר כי נוסף על הציוד הרפואי יבואו להודו משלחות מבתי החולים איכילוב ושיבא.

בריאיון בלעדי שהעניק בשבוע שעבר לכאן חדשות היועץ הבכיר של ממשלת הודו למאבק בהתפשטות נגיף קורונה במדינה, ד"ר ראנדיפ גולריה, הוא העריך כי החיסונים בהם נעשה שימוש ככל הנראה עמידים בפני המוטציה. לדברי ד"ר גולריה, שהוא גם ראש המכון למדעי הרפואה בהודו, נערכו במדינה בדיקות ראשוניות. "אנחנו עוקבים אחרי זה מקרוב. יש עשר מעבדות שמתעסקות בנושא, אבל בינתיים הכיוון חיובי".