מחלקה בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

שביתת ההסתדרות הרפואית: הרופאים מאיימים בצעדים חריפים יותר

בהסתדרות דורשים ש-600 תקני הרופאים שניתנו לבתי החולים במשבר הקורונה - לא יילקחו מהם, ומחר יקיימו שביתת אזהרה של 24 שעות
קטי דור ודקלה אהרן שפרן
09 במאי 2021
22:53

שביתת ההסתדרות הרפואית: הרופאים מאיימים שאם 600 תקני הרופאים שניתנו לבתי החולים במשבר הקורונה יילקחו מהם - יינקטו צעדים חריפים יותר משביתת האזהרה של 24 שעות שצפויה מחר, וביניהם גם שביתה ארוכה יותר. כך פורסם היום (ראשון) בחדשות הערב כאן 11.

ממחר ב-7:00 בבוקר בתי החולים יפעלו במתכונת שבת וחג ומרפאות חוץ ישבתו. טיפולי חירום יפעלו ובהם: שירותי דיאליזה דחופים, טיפול נמרץ, חדרי מיון, חדרי לידה, פגיות וטיפולים אונקולוגיים, כן יפעלו סקירות מאוחרות לנשים בהריון וטיפולי IVF. כמו כן, מחר ב-11:00 תתקיים הפגנה של הרופאים המתמחים בכיכר הבימה בתל אביב.

בהסתדרות הרפואית מאשימים את משרד האוצר כי הוא "מתנהל בצורה כוחנית חד צדדית ופוגע בדור העתיד של הרופאים". יו"ר ההסתדרות הרפואית, פרופ' ציון חגי, אמר כי הוחלט לצאת למאבק על הסכמי שכר הרופאים על רקע החלטות מקוממות של האוצר, ובהן כאמור החלטה לפטר 600 רופאים שגויסו למאבק בנגיף קורונה. אל מול הטענות שמעלים בהסתדרות הרפואית, גורמים באוצר אומרים: "המימון החוקי שלהם הסתיים".

משרד הבריאות תומך בהשארת התקנים, ושר הבריאות יולי אדלשטיין אומר כי משרד האוצר הבטיח בשנת הקורונה כי התקנים שניתנו יהיו קבועים ולא זמניים.