מהזירה בשער האריות

הנהג שחולץ מניסיון הלינץ' בירושלים: מחבלים פתחו את הדלת והמשיכו להכות

מתפרעים ערבים תקפו באבנים מכונית ובה נוסעים יהודים, הנהג ניסה לברוח ופגע באחד מהם. נוסעי הרכב נפצעו קל • השוטר שחילץ את המותקפים: "ההמון רץ לעבר כלי הרכב והשליך אבנים, נאלצתי לירות באוויר" • בית המשפט המחוזי במזרח ירושלים פונה בעקבות "הערכה בטחונית"
כתבי כאן חדשות
10 במאי 2021
10:32
עודכן ב 15:27

ניסיון לינץ' בעיר העתיקה בירושלים: נהג ישראלי הותקף היום (שני) באבנים על ידי מתפרעים ערבים ליד שער האריות, איבד שליטה על מכוניתו, סטה מהכביש ופגע באחד מהם שהיה על המדרכה, ומצבו לא ידוע. הנהג שהותקף, סיפר לאחר האירוע: "לאורך כל הרחוב חטפנו אבנים. הציר היה מלא צעירים ערבים בלי שום נוכחות של המשטרה". אחר הצוהריים הוחלט להפסיק את העבודה בבית המשפט המחוזי בירושלים, הממוקם ברחוב צלאח א-דין במזרח העיר, "לאור הערכות מצב ולמען הזהירות" - לשון הודעת הנהלת בתי המשפט. 

"התחלתי לנסוע קדימה ואחורה בזמן שכל השמשות נופצו", הוא המשיך. "חטפנו אבנים לתוך המכונית עד שנתקעתי בבטון והרכב הושבת. מחבלים פתחו את הדלתות והמשיכו להכות אותנו. שוטר אחד מבין כל השוטרים הגיע לבד לעזור". נוסעי הרכב שהותקף נפגעו קל.

רפ"ק אמיר בן קיקי, השוטר שחילץ את המותקפים, סיפר: "זיהיתי המון רץ לכיוון כלי רכב שמגיע ועולה על שולי המדרכה. הבנתי שמדובר באירוע חריג, התקדמתי וראיתי את ההמון משליך אבנים לעבר יושבי המכונית. זיהיתי אירוע מסכן חיים ונאלצתי לירות באוויר".

מפרטי המקרה שנאספו עד כה עולה שהנהג החל בנסיעה אחורה לאחר שיידו אבנים על מכוניתו. בזמן הזה מתפרעים במקום פתחו את הדלת האחורית של כלי הרכב. בניסיון לברוח הנהג איבד שליטה, עלה על המדרכה ודרס אחד מהמתפרעים. בתיעוד ממקור פלסטיני מהאירוע שפורסם ברשתות החברתיות נשמע אדם אומר בערבית: "נתנו מכות למתנחל והוא התחיל לירות, טבחו בו, והוא החל לירות באוויר".

בתיעוד פלסטיני מהתקרית סמוך לשער האריות, נאמר בערבית: "נתנו מכות למתנחל והוא התחיל לירות. 'טבחו בו' והוא החל לירות באוויר"@HaimOmri pic.twitter.com/zuVSEB18Tx

בהכנת הידיעה השתתפו סולימאן מסוודה, עומרי חיים, ורד פלמן וכרמל דנגור