-
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

משרד הבריאות נערך למתן חיסון פייזר לבני 12-16

בדרך לחיסון ילדים: ההיערכות הישראלית התאפשרה לאחר אישור ה-FDA לחיסון • לפי החברה, אף אחד מבני הנוער שקיבלו את החיסון בניסוי הקליני לא פיתח תסמינים זיהומיים
איתמר מרגלית ונוב ראובני
11 במאי 2021
01:07
עודכן ב 11:15

רשות התרופות והמזון של ארצות הברית (ה-FDA) אישרה את השימוש בחיסון של פייזר וביונטק נגד נגיף קורונה בקרב בני 12 עד 16. עד היום אישר ה-FDA את השימוש בחיסון לבוגרים בני 16 ומעלה. החיסון יינתן לבני נוער בשתי מנות, בהפרש של שלושה שבועות. ב-12 החודשים האחרונים אובחנו בעולם כמיליון וחצי ילדים ונערים בגילי 17-11 שנדבקו בנגיף. רובם ככולם לא חוו תסמינים קשים.

משרד הבריאות בירך על האישור המיוחל של ה-FDA וכעת נערך להרחבת מבצע החיסונים הישראלי לגילאי 12-16. מטעם המשרד נמסר כי המנכ"ל פרופ' חזי לוי מקיים דיונים בנושא בהשתתפות גורמי המקצוע הרלוונטים, ואלה יגישו את המלצותיהם בנושא למשרד. במקביל להתייעצויות, משרד הבריאות ייערך יחד עם קופות החולים למתן החיסונים. 

קורונה 2.0: איך נערכים לתרחיש האימה של חזרת הנגיף? האזינו להסכת "עוד יום"

לפני כמה שבועות דיווחה פייזר שאף אחד מהמתבגרים שקיבלו את החיסון בניסוי הקליני לא פיתח סימפטומים זיהומיים, מה שמסמן על הגנה משמעותית. החברה מסרה כי הנבדקים פיתחו נוגדנים לנגיף וחוו בערך את אותן תופעות הלוואי שנראו בקרב אנשים בגילאי 16 עד 25. הוועדה המייעצת למרכז לחיסונים ולבקרת מחלות ומניעתן עשויה להתכנס לבדיקת נתוני הניסוי הקליני ולעדכן את המלצות השימוש בחיסון בקרב מתבגרים.