t
הילל עוזר - דוקותיים

דוקותיים | "אני מכיר את כל הדירות בעל פה'': הילל הוא מתווך דירות עיוור

הילל עוזר, מתווך דירות אשקלוני, התעוור בתאונת דרכים בילדותו. כיום, למרות שהוא רואה חושך מוחלט, הוא מנווט בעיר ומכיר כל פינה - כמו "וויז אנושי"
איתי אשר
12 במאי 2021
11:09

לכל הסרטונים של סדרת הרשת "דוקותיים" >>

את הסרטון על הילל עוזר צילמנו שבועיים וחצי לפני תחילת המלחמה החדשה המכונה "שומר החומות". הקורונה בדיוק הסתיימה ומצב הרוח באשקלון היה נראה אופטימי במיוחד. הילל ניסה לשכנע אותי לרכוש דירה בעיר והסביר לי שנכס באשקלון זו ההשקעה הכי טובה שאפשר לעשות. "כל מבצע ברצועה רק מעלה כאן את ערך הנדל"ן", הוא הסביר וגילה שבקרוב תהפוך אשקלון לעיר השישית בגודלה בישראל.

"עיוור יכול להרגיש את הבן אדם מבפנים ואז הוא יודע גם להקשיב. ברגע שאתה מקשיב לבן אדם אתה יכול להוליך אותו לאיפה שצריך ובדרך הנכונה".

כשיושבים מול הילל קשה להאמין שהוא לא רואה כלום; אתה מרגיש שהוא מסתכל לתוכך ממש, חודר, קורא אותך. כשלמראה החיצוני אין עבורו תפקיד, החושים האחרים מגלים להילל מי בדיוק נמצא מולו. "עיוור יכול להרגיש את הבן אדם מבפנים ואז הוא יודע גם להקשיב. ברגע שאתה מקשיב לבן אדם אתה יכול להוליך אותו לאיפה שצריך ובדרך הנכונה".

הילל הוא שם דבר באשקלון. סוכנות התיווך שלו נחשבת לאחת הגדולות בעיר. כששמעתי עליו לא האמנתי. איך מתווך דירות יכול להיות עיוור? איך אפשר למכור נכנס בלי לראות את הנכס?

סופי, המפיקה של דוקותיים, רדפה אחרי הילל במשך יותר משנה כדי שנעשה עליו סרטון.  רוב האנשים רוצים שאעשה עליהם דוקותיים, אבל כמו הילל יש כאלה שאתה צריך לרדוף אחריהם יותר משנה. הסוג השני הרבה יותר מעניין, ובסוף הילל הודיע לסופי שהוא מסכים ושנבוא לאשקלון. היה לו חשוב שנקדם את המסר שלו לאנשים עם מוגבלויות: שאין גבול ושאפשר להגיע להישגים. ההצלחה שלו היא ההוכחה לכך.

הילל נולד עם ראייה בריאה לפני 54 שנה, אבל בנעוריו עבר תאונת דרכים שפגעה באחת מעיניו. במהלך ניסיון להציל את עינן הפגועה נפגעה גם עינו הבריאה - פאשלה של רופא. מאז הוא עיוור. חושך מוחלט.

לדבריו הוא היה העיוור הראשון שהתגייס לצה"ל שם שירת כמכונאי מטוסים בחיל האוויר. את אשתו הרואה ניסו כולם לשכנע לא להתחתן איתו אבל היא בחרה בהילל. היום יש להם שלושה ילדים ושלושה נכדים.

הילל עוזר - מתוך "דוקותיים".

לעסקי התיווך באשקלון הוא נכנס לפני 31 שנה. העיוורון, הוא אומר, אף פעם לא הגביל אותו. הוא מרגיש את הנכס, יודע להגיד אם מדובר בנכס טוב, מספיק מואר, וכמה בדיוק הוא שווה. מדהים לראות את זה. לקוחות פוטנציאלים מקשיבים לו. בוטחים בו. לעיוורון אין משמעות כשהוא סוגר עסקאות. 

מדהים לא פחות לראות אותו מנהל את העסק שלו. אחד המתווכים שם מספר שכל כוכבי התיווך של אשקלון התקבצו במשרד התיווך של הילל "כדי להיות צבא אחד גדול". זה נראה כאילו כל אחד מהם מייצג מגזר אחר בפסיפס הססגוני המרכיב את אשקלון: כיפות שחורות וסרוגות, עם ובלי עגילים, מתווכת צרפתיה ומתווכת אתיופית כולם תחת קורתו של הילל, עדות להערכה הרבה שהוא מקבל.

הוא לא נעזר במקל ואינו משתמש בכלב נחייה. לא מפחד ליפול או להיתקל בדברים. את רחובות אשקלון הוא מכיר גם בלי לראות אותם. יודע בדיוק איפה אנחנו נוסעים. באיזה שכונה. "וויז אנושי". החלום שלו הוא לרכוש רכב אוטונומי ולטייל בארץ. לחרוש אותה לאורכה ולרוחבה בלי להעזר באיש. 

בינתיים הוא מוכר עוד דירה עם נוף לים.

עזה שקטה בינתיים. אופטימיות.

אתמול נהרגו באשקלון שתי נשים.

לכל הסרטונים של סדרת הרשת "דוקותיים" >>