שומרון
צילום: פלאש 90

ניסיון פיגוע דקירה סמוך לחטמ"ר שומרון – אין נפגעים

פלסטינית שלפה סכין לעבר כוח צה"ל ונוטרלה ללא ירי. היא הועברה לתחקור כוחות הביטחון
כרמל דנגור
11 במאי 2021
14:00
עודכן ב 15:35

ניסיון פיגוע דקירה אירע היום (שלישי) סמוך לכיכר החטיבה המרחבית שומרון שליד שכם. פלסטינית שהגיעה למקום שלפה סכין לעבר כוח צה"ל, וניסתה לדקור לוחמי צה"ל ורכז ביטחון שוטף צבאי (רבש״ץ) של היישוב יצהר שהיו שם. הלוחמים והרבש"ץ עצרו אותה ללא ירי. לא ידוע על נפגעים באירוע. המחבלת הועברה לתחקור כוחות הביטחון.

ביום שישי האחרון התרחש ניסיון פיגוע ירי במוצב סאלם שבצפון השומרון. שלושה מחבלים חמושים ברובי קרלו פתחו באש לעבר ש"ג במוצב. כוח מג"ב וצה"ל הגיבו בירי. מתחקיר הפיגוע עלה כי שלושת המחבלים תיכננו פיגוע בשטח ישראל. גורם ביטחוני התייחס לפיגוע ואמר לכאן חדשות כי "ייתכן שנמנע פיגוע 'שרונה 2'". בביתו של אחד מהמפגעים נותר מכתב פרידה וצוואה שהותיר, אלמנט המחזק את הכוונה לבצע פיגוע הקרבה. 

שלושת המחבלים שביצעו את הירי הם בני 19-20, ללא רקע ביטחוני קודם. לפי מקורות פלסטיניים, השלושה מזוהים עם חמאס, לא בהכרח עם זיקה ארגונית, כששניים מהם תושבי הכפר שוויכה והשלישי תושב טול-כרם. הם נסעו באוטובוס שהסיע שוהים בלתי חוקיים לישראל. כוח של מג"ב עצר את האוטובוס והעביר את השוהים הבלתי חוקיים לתחקור במוצב סאלם, שם פתחו המחבלים באש. בצה"ל ציינו כי נהג האוטובוס, ערבי ישראלי, לא ידע שהסיע מחבלים.

תגיות:
דקירה