-
צילום: עטייה מוחמד, פלאש 90

מה חמאס רוצה?

שני הצדדים הסירו את הכפפות - חמאס ירה רקטות לעבר ירושלים בפעם הראשונה מאז צוק איתן, וירה עד לאזור השרון במטחים כבדים. ישראל פגעה במאות אתרים של חמאס והג'יהאד האסלאמי והתנקשה בחיי בכירים. מה קרה עכשיו שגרם לכולם לשבור את הכלים? | עוד יום
עוד יום
12 במאי 2021
07:22

השיגורים הבלתי פוסקים לעבר יישובי ישראל רשמו אתמול (שלישי) שיא מפוקפק חדש. תושבי המרכז והשרון הצטרפו לטווח האש מרצועת עזה, במטח רקטות חסר תקדים, שהביא, לצערנו גם לנפגעים בנפש.

האזינו לפרק ב"עוד יום" עם גילי כהן וגל ברגר

אבל במשך חודשים ארוכים נשמרה רגיעה בחזית הדרום. היו מה שמכונה "טפטופים פה ושם", ירי  שבדרך כלל לא גרם לפגיעות ולא הביא להסלמה. שמענו שוב ושוב את הפרשנים באולפן אומרים שלא לחמאס ולא לישראל יש אינטרס בהסלמה. אבל בימים האחרונים, בטח אחרי אתמול, המשוואה הזאת השתנה.

שני הצדדים הסירו את הכפפות - חמאס ירה רקטות לעבר ירושלים בפעם הראשונה מאז צוק איתן, חזר לירות עד לאזור השרון במטחים כבדים. ישראל בסוג של תגובה, ניצלה את ההזדמנות לפגוע במאות אתרים של חמאס והג'יהאד האסלאמי ולהתנקש בחיי בכירים במערך הרקטות של ארגוני הטרור ולפגוע בעשרות פעילים. מה קרה עכשיו שגרם לכולם לשבור את הכלים? מה חמאס מנסה להשיג והאם יש לו אסטרטגיית יציאה?