תקיפת צה"ל ברצועה, היום

צה"ל ושב"כ פגעו בבכירים במערך המודיעין של חמאס

צה"ל: תקפנו בתים של בכירים בחמאס ששימשו כתשתיות טרור • בחמאס מדווחים שצה''ל הרס את כל מטות המשטרה של ארגון הטרור ברצועה
כתבי כאן חדשות
12 במאי 2021
06:09

משדר מיוחד בכאן 11

בתגובה לירי הכבד לדרום ולמרכז: צה"ל ושב"כ הודיעו הלילה (רביעי) שחיסלו בכירים במערך המודיעין של חמאס, כשתקפו עם מטוסי קרב מבנה שבו שהו הפעילים. בין ההרוגים: חסן קאוגי, ראש מחלקת הביטחון במודיעין הצבאי של חמאס וסגנו; וואיל עיסא, ראש מחלקת הריגול הנגדי בביטחון הצבאי של המודיעין הצבאי ואחיו של מרואן עיסא - סגן ראש הזרוע הצבאית של חמאס. 

עוד הותקפו בתיהם של מח"ט העיר עזה באסם עיסא, מח"ט חאן יונס ראפע סאלמה וראש מערך המודיעין הצבאי של חמאס מוחמד יאזורי - ששימשו כתשתיות טרור. בחמאס מדווחים שצה''ל הרס את כל מטות המשטרה של ארגון הטרור ברצועה. בכלי תקשורת פלסטיניים אחרים דווח גם על פגיעה במשרדים של מנגנוני הביטחון של חמאס ומבנים ממשלתיים נוספים. 

 צה"ל ביצע פגיעה נוספת בחמאס, כשמטוסי קרב תקפו מבנה בשכונת רמאל שבצפון הרצועה, שבו נמצאים מטה המודיעין, מטה הגדה, ההסברה וחטיבת עזה של ארגון הטרור. לאחר מכן, צה"ל דיווח על חיסול של שני פעילי טרור שעסקו בשיגור רקטי. 

הגפרור שהדליק את האש | האזינו לעוד יום

מקורות פלסטינים דיווחו הלילה שחיל האוויר גרם לנזק רב לבניין רב קומות במרכז העיר עזה. זהו המגדל השני שצה"ל מפיל לאחר שהתריע מבעוד מועד בפני יושביו להתפנות מהמקום. עוד דווח של מבנה מגורים שהותרף בחאן יונס שבדרום הרצועה. 

ברצועת עזה נהרגו מתחילת ההסלמה 30 בני אדם בתקיפות צה"ל. משרד הבריאות בעזה אומר כי עשרה מההרוגים ילדים. כ-200 מתושבי הרצועה נפצעו. מנהיג חמאס איסמאעיל הניה אמר הלילה שהעם הפלסטיני ניצח במערכה על ירושלים ופתח פרק חדש בעימות עם האויב. "אם ישראל רוצה לתקוף - ההתנגדות מוכנה, אם היא רוצה להפסיק - אנחנו מוכנים. האחריות היא בידי הכיבוש", אמר הניה. 

בהכנת הידיעה השתתפו: איתי בלומנטל, נורית יוחנן, גל ברגר, כרמלה מנשה ועומרי חיים