פגיעה בבניינים בעזה

הקבינט אישר עליית מדרגה והגברת התקיפות בעזה

דובר צה"ל: אין לנו את הז'רגון של הפסקת אש על השפתיים, בטח לא בשתי היממות הקרובות. לפנינו לילה של המשך תקיפות עצימות • נתניהו אישר בקבינט - ישראל דחתה הצעות להפסקת אש
גילי כהן
12 במאי 2021
20:35
עודכן ב 23:02

בישראל נערכים להתמשכות הלחימה עד אחרי חג השבועות, כך פרסמה הערב גילי כהן בחדשות הערב בכאן 11. הקבינט המדיני-ביטחוני אישר עליית מדרגה והגברת התקיפות ברצועה • גורם ביטחוני: אין צפי לסיום הלחימה.

נתניהו אישר במהלך דיון הקבינט את הפרסום בכאן חדשות - ישראל דחתה הצעות להפסקת אש.

המטרה שמוצבת היא לגרום לחמאס להצטער על פתיחת ההסלמה והירי לעבר ירושלים ביום ירושלים. גורם מדיני מבהיר שוב לכאן חדשות - איננו מדברים על הפסקת אש בשעה זו. זאת, למרות לחץ מדיני משמעותי בסוגיה, של כל המתווכים כמו מצרים ובאו"ם, ושל מדינות נוספות, כמו ארה"ב, ששולחת שליח מיוחד לאזור בשל כך.

במקביל, בכירים ישראלים שוחחו ביממה האחרונה עם בכירים בקטאר בשל ההסלמה. המסר הישראלי: חמאס הביא להידרדרות במצב, לישראל הזכות להגן על עצמה. במקביל, רה"מ נתניהו שוחח עם שר החוץ טוני בלינקן, ושר החוץ אשכנזי שוחח עם שורת שרי חוץ באירופה בעקבות האירועים.

 

דובר צה"ל בריאיון: "לפנינו לילה של המשך תקיפות עצימות" 

דובר צה"ל הדי זילברמן התראיין לדוריה למפל בחדשות הערב ואמר: "אנחנו מצליחים לסכל ארבעה מהבכירים ביותר בפורום המטכ"ל, נוסף אליהם 20 פעילים מחוסלים. אנחנו פוגעים במהלך הייצור והשיגור. לפנינו לילה של המשך תקיפות עצימות".

עוד אמר תא"ל זילברמן כי צה"ל עולה משעה לשעה במדרגות התקיפה שלו. "לחמאס יש יכולת שיגור לימים קדימה", הוא הוסיף, "אבל הגב של האזרחים והיכולת להתמודד עם המטחים מאפשרים לנו את הזמן כדי להעמיק את התקיפה ולהביא אותו למצב שהוא יצטער על היום שהתחיל".

כשנשאל על הפסקת אש עם הארגון אמר זילברמן: "אני לא מדבר עכשיו על הפסקת אש אלא על המשך תקיפות ועליית מדרגה, זו השפה בצה"ל, כך מכווין אותנו הרמטכ"ל. אין לנו את הז'רגון של הפסקת אש על השפתיים. בטח לא בשתי היממות הקרובות".

על כניסה קרקעית אמר: "אנחנו כרגע עם מספר חטיבות שפרוסות בשטחי כינוס ברחבי עוטף עזה, והן מכינות את עצמן למשימה של תמרון לרצועת עזה אם יידרש. כרגע אנחנו בשלבי ההכנות ומרעננים את ההכנות. ביום פקודה, לו נידרש, נעשה את מה שצריך".