שירית אביטן כהן

הדיון על הלינץ' ועזה שנגמר בדמעות: "מתביישת לשבת כאן"

שירית אביטן כהן: "הלינץ' בבת ים מזעזע אבל חברים שלי בשדרות לא יוצאים מהממ"ד כבר יומיים עם ילדים קטנים. איבדתם פרופורציה". צפו
מערכת כאן חדשות
13 במאי 2021
06:34

שירית אביטן כהן, עיתונאית "גלובס", פרצה בבכי ועזבה את האולפן במשדר בכאן 11 הלילה בעיצומו של דיון סוער על המהומות בערים המעורבות ברחבי ישראל ועל מבצע שומר החומות. אלה הדברים שאמרה רגע לפני כן.

"אני יושבת פה במשך שעתיים, מסתכלת על השידורים מהאולפן הזה, אתם משדרים את הלינץ' שבאמת היה מזעזע וראוי לכל גינוי ואסור שאלימות כזו תצא תחת ידם של יהודים. אבל אתם פשוט איבדתם פרופורציה. חברים שלי בשדרות לא יוצאים מהממ"ד כבר יומיים עם ילדים קטנים, ואתם משדרים לינץ' בודד, אחד, ועושים אותו חזות הכול. מה קורה לכם? איבדתם את הרחמנות הבסיסית כלפי עמנו?"

סמח סלאימה, פעילה חברתית מנווה שלום, ענתה לה: "הדמעות שלך לא שוות יותר מהדמעות של אמא בעזה ששכלה את בניה".

הדיון המלא באולפן

ואם כבר השוואות, אחרי ההודעה על מותו של הילד עידו אביגל בשדרות, רועי שרון הגיב לסלאימה שהשוותה בין פעילות חמאס לצה"ל: "אין שום מקום להשוואה כי צה"ל, כשהוא פוגע בחפים מפשע הוא עושה את זה בטעות. כי חמאס משתמש באוכלוסייה האזרחית כדי לשגר רקטות, כדי לייצר טרור".

סמאח סלאימה: "אני חשבתי שמערכות המטוסים של ישראל הכי מתקדמות, שאין טעויות. תשע גופות של ילדים, אין טעויות... אני בוכה על הילד הזה כמו שאני בוכה על הילדים בעזה".