הלוויתו של הלוחם עומר טביב

"המתנתי לך 6 שנים וקיבלתי אותך ל-21": סמ"ר עומר טביב הובא למנוחות

טלי, אימו של הלוחם שנהרג אתמול מטיל נגד טנקים על גבול רצועת עזה, ספדה לו • מאות בני אדם ליוו אותו בדרכו האחרונה
אורלי אלקלעי
13 במאי 2021
08:09
עודכן ב 12:46

בחלקה הצבאית של בית העלמין באליקים הובא היום (רביעי) למנוחות סמל ראשון עומר טביב, שנהרג אתמול מטיל נגד טנקים על גבול רצועת עזה. מאות בני אדם ליוו אותו בדרכו האחרונה. אימו של עומר, טלי, ספדה לו: "המתנתי לך שש שנים וקיבלתי אותך במתנה ל-21 שים, עשיתי הכול לשמור עליך, תמיד תישאר הילד הבכור שלי ושל אבא״.

"הסתמסנו ב-10 בבוקר והוא אמר שידבר איתי אחר כך, זה לא קרה", כך שיתפה טלי, את רן בנימיני הבוקר, בתוכניתנו "הבוקר הזה". "הוא היה ילד עם נתינה אינסופית, כולם אהבו אותו, הוא היה ילד עם דרך ארץ", שיתפה בכאב.

טלי סיפרה כי עומר תיכנן להשתחרר בעוד חודש ולצאת לטיול עם אחיו בן ה-16: "הוא אהב את היותו לוחם ותיכנן להישאר בצבא וחיכה לתקן, ולא היה. חשוב לי לדעת מה קרה, למרות שזה לא יעזור לי. אני רק אסבול, חשוב לי לדעת שהוא לא סבל", אמרה.


"הלוואי שאני אוכל לנחם אימהות אחרות ושזה הסוף. ב-1972 שרו את השיר מלחמות לא יהיו, אבל זה לא נגמר", שיתפה בכאב. 

לוחם צה"ל סמ"ר עומר טביב, בן 21 מאליקים, נהרג מירי הנ"ט אתמול בגבול עזה. מצבו של לוחם צה"ל הנוסף שנפצע באירוע והוגדר קשה הועבר לטיפול בביה"ח סורוקה ומצבו מוגדר קל. קצין נוסף נפגע קל. דובר צה"ל תא"ל הדי זילברמן התייחס לאירוע, ואמר: "אחרי ירי הנ"ט חמאס ביצע ירי פצמ"רים כדי להקשות על מאמצי הפינוי. זה אירוע חמור וצה"ל יכה עליו בעוצמה. הרכב לא נסע על ציר המערכת וכרגע ממתינים לתחקיר אם הנסיעה הייתה בהתאם לנהלי הביטחון".