כטב"ם שיהאב של חמאס

התרעות הכטב"מים בעוטף: האיום החדש של חמאס?

אחר הצוהריים קיבלו תושבי נחל עוז, בארי ועלומים הודעה להישאר בבתים עקב חדירת כלי טיס בלתי מאויש מרצועת עזה. במקביל, הציג חמאס בסרטון את כלי הטיס "שיהאב" - שלטענתה נעשה בו שימוש כדי לתקוף אסדות גז ישראליות, בין היתר
גיא מעיין ואיציק זוארץ
13 במאי 2021
17:49

איום חדש מצד חמאס? אחר הצוהריים (חמישי) התבקשו התושבים בשלושה יישובים בעוטף עזה - בארי, עלומים ונחל עוז, להישאר בבתיהם בשל חדירה של שני כלי טיס בלתי מאוישים (כטב"מים) למרחב האווירי הסמוך ליישובים. צה"ל הפיל את הכלים ומדובר צה"ל נמסר שהכלים היו במעקב יחידות הבקרה האוויריות מרגע החצייה ועד לרגע הנפילה. 

לאחר הפלת הכלים, חבלנים הגיעו למוקד הנפילה וניטרלו אותם מחומרי הנפץ. בפיקוד העורף הדגישו שעם קבלת התרעה על חדירת רחפנים, יש להיכנס למרחב המוגן ולשהות בו למשך 10 דקות. בסיכומו של האירוע נמסר כי לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. 

דובר צה"ל הדי זילברמן הגדיר את אירוע חדירת כלי הטיס כ"פשוט יחסית". אולם חמאס דווקא בחר להתפעל בו. בסרטון שפרסם הארגון נראים פעיליו רעולי הפנים מטיסים את הכטב"מים לצלילי מוזיקה דרמטית.

בחמאס טענו שכלי הטיס המכונה "שיהאב" יוצר בעזה, ונעשה בו שימוש לתיקפת אסדת גז ישראלית אתמול. לדברי ההודעה, השימוש באמצעי לחימה זה נעשה כתגובה על מה שהיא מכנה "התוקפנות הציונית המתמשכת כלפי בני עמנו ברצועת עזה וחיסול מפקדים ומהנדסים חברי הזרוע הצבאית".