מתוך תיעוד התקיפה הלילה
צילום: דובר צה"ל

160 מטוסים תקפו בו זמנית את ה"מטרו" של חמאס

צה"ל מסר כי כנראה חוסל בכיר בג'יהאד האסלאמי בתקיפה נרחבת הלילה ברצועה, במהלכה הותקפו 150 מטרות. לוחמי כיפת ברזל יירטו כלי טיס בלתי מאויש. דובר צה"ל תת אלוף זילברמן: "ממשיכים להתמקד בבכירי חמאס - זה מאוד מטריד אותם"
איתי בלומנטל וכרמלה מנשה
14 במאי 2021
08:24

אחרי לילה של מטחים מעזה, דובר צה"ל הודיע הבוקר (שישי) כי 160 מטוסים של חיל האוויר תקפו בו זמנית 150 מטרות ברצועת עזה בתוך 40 דקות. במקביל, כוחות של גולני, שיריון ותותחנים שהתפרשו לאורך הגדר ביצעו ירי לעבר הרצועה.

"פגענו גם בעיר התחתית, ה'מטרו', של חמאס שנמצאת מתחת לעיר עזה - המנהרות הן נכס אסטרטגי של חמאס והושקעו שם שנים של עבודה וכסף", מסר דובר צה"ל. ככל הנראה חוסל בכיר במערך שיגורי הנ"ט של הג'יהאד האיסלאמי. משרד הבריאות העזתי הודיע כי שמספר ההרוגים ברצועה עלה ל-115 בני אדם. 600 אחרים נפצעו. בנוסף, הבוקר יירטו לוחמי כיפת ברזל כלי טיס בלתי מאויש רביעי שחצה לשטח ישראל.

בריאיון לרן בנימיני בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב, אמר דובר צה"ל תת אלוף הדי זילברמן כי צה"ל מתמקד בתקיפת בכירי חמאס וציין כי "זה מאוד מטריד אותם". תת אלוף זילברמן הוסיף כי הוא מזהה חשש בקרבם של בכירי ארגון הטרור "אחרי שבערך מאה חברים שלהם נהרגו בימים האחרונים".

האזינו לריאיון עם תת אלוף הדי זילברמן

שיגורי הרקטות מעזה נמשכו גם הבוקר לעבר יישובי וערי הדרום. במהלך הלילה הופעלו אזעקות ביישובים רבים בעוטף עזה, באשקלון, באשדוד ובשפלה. במטח כבד לעבר אשקלון נפצע קשה גבר בשנות ה-50 מפגיעת רסיסי רקטה בעיר. בן 90 נפצע קל. הבוקר הוסרה ההנחיה לשהייה במרחבים המוגנים לתושבי יישובי עוטף עזה במרחק של עד ארבעה קילומטרים מגבול הרצועה. מצה"ל נמסר כי מהשעה 19:00 ועד השעה 7:00 הבוקר נורו לשטח ישראל 190 רקטות, מהן 30 נפלו ברצועה.