תקיפות צה"ל ברצועה, 15.5.21
צילום: עטיה מוחמד, פלאש 90

16 שעות של תקיפות: יומן המבצעים של צה"ל נחשף

במהלך השבת תקף צה"ל מטרות רבות של חמאס - בהן משגרים ועמדות שיגור תת קרקעיות, מחסני תחמושת ומנהרות • דיווחים פלסטיניים: ביתו של מנהיג חמאס בעזה סינוואר הופצץ הלילה
כרמלה מנשה
16 במאי 2021
06:02

שבוע ימים לתוך מבצע שומר החומות, יומן המבצעים של צה"ל בעזה נחשף הבוקר (ראשון). מליל שישי עד שבת אחר הצוהריים, תקפו הכוחות מטרות רבות של ארגון הטרור חמאס, בהן משגרים ועמדות שיגור תת קרקעיות, מחסני תחמושת, מנהרות וכן תקיפת ביתו של מג"ד בחטיבת חאן יונס, משרדים של המודיעין הצבאי של חמאס ותקיפת מחבל סייען של ראש יחידת הרחפנים. כמו כן, לפי דיווחים פלסטיניים, הלילה תקף צה"ל גם את ביתו של מנהיג חמאס בעזה יחיא סינוואר.

מעבר למטרות הטרור שהותקפו, ערך צה"ל 33 סיכולים של פעילים מרכזיים בחמאס והג'יהאד האיסלאמי. אמש אמר גורם ביטחוני לכאן חדשות: "לא רק שלא מדברים על צמצום התקיפות או רגיעה, אלא נערכים להגברת התקיפות". הגורם הוסיף כי צה"ל מסתכל על הטווח הארוך, ומלבד פגיעה במחבלים בשטח, הצבא מנצל הזדמנות לפגוע בבכירי חמאס, תשתיות ומנהרות תת קרקעיות. 

מה חמאס רוצה? האזינו לפרק בעוד יום

אתמול אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו בהצהרה כי ישראל עושה הכול כדי להימנע ולצמצם ככל האפשר את הפגיעה באזרחים, ולפגוע ישירות במחבלים. "אני מאוד מעריך את הגיבוי של ביידן וממשלו", הוסיף נתניהו. "המבצע יימשך ככל שדרוש - ממשיכים לפעול במלוא העוצמה, מי שהצית את אש, חוטף אש".

במקביל, יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן דן עם בכירים ברשות כדי לגדוע את הניסיון של חמאס לגרור את יהודה ושומרון להסלמה. מנהיג חמאס, איסמעיל הנייה, אמר אמש בעצרת בקטר כי הזרוע הצבאית כותשת את תל אביב. "אין לנו דרישות שנוגעות לעזה, אנחנו פה בגלל ירושלים ושייח' ג'ראח", אמר מול אלפים והוסיף: "התנאים שלנו לא נוגעים רק לעזה, אלא לירושלים, זכות השיבה וכל פלסטין".