רה"מ נתניהו
צילום: מארק ישראל סלם, פלאש 90

נתניהו לח"כים בליכוד: לא נתמוך רשמית באף מועמד לנשיאות

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוקל לתמוך במועמדתו של יהורם גאון לתפקיד • לפי הגורמים אם המו"מ בין הצדדים לא יהיה מהיר ורציני, הם לא שוללים מהלכים בכנסת נגד נתניהו • בתוך כך, רה"מ נפגש עם צוות המו"מ של הליכוד בנוגע להמשך המגעים עם בנט
מיכאל שמש
16 במאי 2021
10:22
עודכן ב 10:58

המרוץ לנשיאות: ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע היום (ראשון) לח"כים בליכוד כי המפלגה לא תתמוך רשמית באף מועמד. כמו כן, נתניהו שוקל לתמוך בזמר יהורם גאון לתפקיד. 

בשבוע שעבר קבעה נשיאות הכנסת, בראשות יו"ר הכנסת יריב לוין, שהבחירות לנשיאות המדינה יתקיימו ב-2 ביוני, בעוד 23 ימים. המעוניינים להתמודד על התפקיד צריכים להגיש את חתימותיהם של לפחות עשרה חברי כנסת עד ל-19 במאי בחצות. יו"ר הכנסת מסר: "אני מקווה שבימים מורכבים אלה הנשיא שייבחר יהיה מקובל על כל חלקי העם". 

המדריך לנשיא | האזינו להסכת "עוד יום"

המאמצים להקמת ממשלה נמשכים וגורמים בימינה העבירו היום (ראשון) מסר לליכוד לפיו "גוש השינוי לא מת". זאת למרות הודעתו של בנט ביום חמישי כי ממשלת שינוי ירדה מהפרק. לפי הגורמים, אם המשא ומתן עם הליכוד  לא יהיה מהיר ורציני הם עדיין לא שוללים הובלת מהלכים בכנסת נגד נתניהו. 

במקביל ראש הממשלה נתניהו ממשיך במשא ומתן הפוליטי. הפגישה שקיים ביום שישי בקריה בתל אביב עם צוות המו״מ של הליכוד עסקה בקידום המגעים מול נפתלי בנט ומפלגת ימינה.

ביום חמישי אמר בנט למקורביו כי ממשלה עם לפיד הנשענת על מנסור עבאס ירדה מהפרק. כמו כן, התחדש המו"מ בין ימינה לליכוד. לפי מקורביו בנט רוצה ממשלת אחדות והלחץ יופנה לגדעון סער. בעקבות כך, לפיד שוחח עם יו"ר רע"ם מנסור עבאס, וביקש להמשיך עמו במגעים להקמת ממשלה ללא ימינה. לדברי גורמים, השניים סיכמו לקיים מגעים לאחר שתבוא רגיעה ביטחונית. גם ברשימה המשותפת אמרו שהם לא מורידים מהשולחן את האפשרות של הרכבת ממשלת לפיד ללא ימינה.

יכול להיות שזה נגמר? | האזינו ל"עוד יום"

לפיד נשא הצהרה אחרי דברי יו"ר ימינה ואמר: "בנט טועה, שינוי לא עושים כשנוח. אין לי שום כוונות לוותר". עוד הוא הוסיף: "אמשיך להפוך כל אבן כדי להקים ממשלה, כשייגמר המבצע – צריך ממשלה אחרת".