בניין המגורים שספג פגיעה ישירה באשדוד, היום
צילום: דוברות מד"א

פגיעה ישירה באשדוד: שמונה בני אדם נפצעו קל

נזק רב נגרם לבניין מגורים בעיר, הדיירים שהו בחדר המדרגות – וניצלו • תושבי השכונה טוענים: המרחבים המוגנים רחוקים מדי, לא כולם מספיקים להגיע • רקטה אחרת נפלה בחוף הים, לא היו נפגעים ולא נגרם נזק
כתבי כאן חדשות
17 במאי 2021
14:25
עודכן ב 16:29

משדר מיוחד בכאן 11

רקטה פגעה היום (שני) בבניין מגורים בן ארבע קומות באשדוד. שמונה בני אדם נפצעו במקום, מצבם של שלושה מוגדר קל, היתר לקו בחרדה. רקטה אחרת נפלה בחוף הים, לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. בעקבות הפגיעה, תושבי הבניין פונו בשל חשש לדליפת גז, אך לאחר בדיקות החשש הוסר. 

רונן טפשווילי, שגר בקומה השלישית, סיפר לכאן חדשות: "בבניין אין ממ"ד, שמתי על עצמי כריות גדולות וניצלתי". לדבריו, "במזל ניצלתי, כי זה נפל ממש בחצר. בהתחלה חשבתי שזו הייתה פגיעה בגג. היה בום ואור לבן ואתה לא מבין מה קורה. חדר האמבטיה, המטבח – הכול היה מרוסק".

מה רוצה חמאס? | האזינו לעוד יום 

אינה, שאימה מתגוררת באותו הבניין, הוסיפה: "למזלי לקחתי את אמא שלי אליי. היא עם הליכון וברור שהיא לא הייתה מספיקה להגיע לממ"ד. חייב לפתור את הבעיה של הממ"דים באזור הזה, שנמצאים 300 מטרים מהכניסות לבניינים". תושב השכונה, אבי בן חמו, טען שבערייה מודעים לבעיית המרחבים המוגנים באזור כבר שנים. "להגיע למרחב מוגן פה לוקח לפחות שתי דקות. מעופרת יצוקה זה ככה, ולא קורה כלום". 

איגור וייסברג מתגורר בבניין סמוך, שספג גם כן פגיעה מהרקטה. הוא סיפר לכאן חדשות: "בשנייה האחרונה הספקתי להגיע לממ"ד, הרגשתי בגב את ההדף מהפיצוץ. מי שמבוגר או חולה אין לו סיכוי להגיע למקלט". ובזמן שדירתו ספגה נזק כבד, הוא מקווה שהמבצע בעזה יימשך. "אנחנו מוכנים לספוג את זה", הוא טוען. "העיקר שבסוף תהיה לזה תוצאה, שנסבול בפעם האחרונה".