יגאל יהושע

6 ימים אחרי הלינץ' בלוד: דגימות דנ"א נלקחו מהלבנה שפגעה בראשו של יגאל יהושע

יגאל יהושע שנרצח בלינץ' נטמן היום בבית העלמין ביישוב חדיד אחרי שמותו נקבע אתמול. "אין יהודה שלא הזדעדע", ספדו לו. ראש עיריית לוד הבטיח: ננציח את שמך בעיר • המשטרה הוציאה צו איסור פרסום על פרטי חקירת מותו, אך ניתן לפרסם כי חלה התפתחות בנושא. המשטרה מחפשת אחר 10 חשודים שאוכנו בזירת הלינץ' בעת האירוע
הדס גרינברג ואיתי שיקמן
18 במאי 2021
17:52
עודכן ב 19:07

שישה ימים אחרי הלינץ' הקטלני בלוד, נלקחו דגימות דנ"א מהלבנה שפורעים ערבים הטיחו בראשו של יגאל יהושע, שמת אתמול מפצעיו. דגימת דנ"א נוספת נלקחה מרכבו וכן חפצים נוספים שיכולים לסייע למשטרה להגיע אל החשודים ברצח. 10 חשודים אוכנו בזירת הלינץ' בעת האירוע, ובמשטרה עדיין מנסים לתפוס אותם.

אמצעים טכנולוגיים מתקדמים נוספים מופעלים לאיתור החשודים. את החקירה מנהלת ימ"ר מרכז ושב״כ, שמקווים לעצור את החשוד המרכזי ביממה הקרובה. מפכ"ל המשטרה יעקב שבתאי הגיע לפגישה עם נציגים יהודים וערבים בלוד, בה נשא הצהרה. עימות פרץ בין הנציגים הערבים ליהודים וחלק מהנציגים הערבים עזבו את המקום. התושבים היהודים בשכונות שבמוקד העימות סירבו להגיע לפגישה עם המפכ"ל ומסרו: "לא נסכים לשמש רקע צבעוני וחייכן למפכ"ל, בעודו מנסה לייצר כותרות שסותרות את מה שקורה בשטח בפועל".

יהושע נטמן היום בבית העלמין ביישוב חדיד. "האמנת בדו קיום, אמרת 'לי זה לא יקרה', אני לא סולח לאלה שפגעו בך", ספד לו אחיו, אפי. "אין יהודי שלא הזדעזע", אמר חברו בהלוויה. ראש עיריית לוד יאיר רביבו נשא דברים והבטיח ששמו של יהושע יונצח בעיר. המשטרה התירה היום (שלישי) לפרסם כי חלה התפתחות בחקירת מותו. על פרטי החקירה הוטל צו איסור פרסום למשך שבעה ימים, לפיו אין לפרסם את שמות החשודים. 

בריאיון לתוכנית ערב ערב עם גאולה אבן-סער, אמר אחיו של יהושע, אפי שאחיו נרצח על ידי "רוצחים מתועבים, חסרי צלם אנוש". אפי סיפר שדיבר עם אחיו כ-20 דקות לפני המקרה, והזהיר אותו מפני נסיעה ללוד. "הוא אמר לי 'אני חבר של כולם', ונסע ללוד", סיפר. 

אירה, אלמנתו של יהושע, סיפרה לכאן חדשות: "ביום שלישי בערב הוא הגיע לבית החולים. ידענו שמצבו קשה בגלל הפגיעה בראש אבל קיווינו שהוא יצא מזה. הוא נסע בכביש שמחבר את השכונה והותקף. כל החלון ליד הנהג היה שבור. הוא הצליח להגיע לחנייה של הבית אבל לא הצליח להחנות, הוא נכנס בין רכבים וישר קפצו עליו".