אלנה על בימת האירוויזיון, הלילה
צילום: EBU

ישראל עלתה לגמר אירוויזיון 2021

עדן אלנה לכאן חדשות: "לעמוד על הבמה הגדולה בעולם עם דגל ישראל, זה ההישג האמיתי בשבילי" • מלבד ישראל, עלו לגמר גם נורווגיה, רוסיה, אזרבייג'ן, מלטה, קפריסין, שוודיה, בלגיה, ליטא ואוקראינה • צפו בביצוע המלא
אנטוניה ימין
18 במאי 2021
22:01
עודכן ב 00:02

ישראל עלתה הלילה (שלישי) לגמר תחרות אירוויזיון 2021 ברוטרדם. מלבד ישראל, עלו לגמר גם נורווגיה, רוסיה, אזרבייג'ן, מלטה, קפריסין, שוודיה, בלגיה, ליטא ואוקראינה. שירה של אלנה היה ה-12 בין 16 שירי חצי הגמר. את הופעתה סיימה כשאמרה תודה בארבע שפות: עברית, ערבית, אנגלית ואמהרית.

צפו ברגע ההכרזה על העפלתה של ישראל לגמר

לאחר שהתבשרה על העפלתה לשלב הגמר, אמרה אלנה לכאן חדשות: "אני מאוד שמחה ומתרגשת. תודה לכולם על התמיכה בתקופה כל כך רגישה ומורכבת למדינה. אני מאושרת להביא גאווה לישראל, לעמוד על הבמה הגדולה בעולם עם דגל ישראל, זה ההישג האמיתי בשבילי". אלנה הוסיפה כי תעשה המקסימום כדי להסב גאווה למדינה גם בגמר התחרות.

צפו בביצוע של עדן בחצי הגמר

חצי הגמר הראשון התקיים מול קהל של 3,500 צופים באולם ברוטרדם, תפוסה של 20% בלבד מהמתחם. כמו חברי המשלחת והעיתונאים, גם הקהל היה צריך לעבור בדיקת קורונה שאותה ביצעו במתחם עצמו. מחוץ לאולם התקיימה הפגנה פרו-פלסטינית במהלכה חולקו עלונים בהולנדית שעליהם נכתב: "היא שרה Set Me Free כשהפלסטינים חיים תחת כיבוש, אל תיתנו את הבמה לכובשת".

חצי גמר האירוויזיון השני יתקיים ביום חמישי הקרוב, והגמר במוצאי שבת. אלנה תבצע את השיר הישראלי בחלקו הראשון של הגמר. שני המשדרים יועברו בשידור חי בכאן 11 ובדיגיטל.

המסע של עדן אלנה מביטול התחרות ב-2020 ועד לבמה ברוטרדם, מתוך "חדשות הערב"