המפכ"ל שבתאי, הערב

המפכ"ל בלוד: "נמצה את הדין עם הטרוריסטים משני הצדדים"

השר אוחנה בתגובה: "התבטאות מקוממת. אין ולא הייתה סימטריה" • נציגים ערבים עזבו את הפגישה עם המפכ"ל בעיר. תושבים יהודים החרימו אותה • 6 ימים אחרי הלינץ' בלוד: דגימות דנ"א נלקחו מהלבנה שפגעה בראשו של יגאל יהושע. המשטרה עדיין מחפשת אחר החשודים
הדס גרינברג
18 במאי 2021
21:56

הפרעות בלוד | מפכ"ל המשטרה יעקב שבתאי אמר הערב (שלישי) בהצהרה לתקשורת מישיבה משותפת של ראשי המשטרה ונציגי ציבור בלוד: "אנחנו נמצה את הדין עם כל הטרוריסטים. מבחינתי זה טרוריסטים משני הצדדים. זה אנשים שהפרו את השלווה של כולנו וכרגע התפקיד שלנו להוקיע אותם מהחברה, משני הצדדים".

השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה הגיב לדברים. "התבטאות מקוממת של המפכ"ל שלא הייתה צריכה להיאמר", קבע. "כדי לטפל בבעיה צריך להכיר בה: פורעים ערבים תקפו יהודים, שוטרים, בתי כנסת. המדיניות היא לנהוג בתקיפות מול הפורעים הטרוריסטים. אין ולא הייתה סימטריה. כן, גם המעטים שתקפו ערבים – יטופלו בחומרה". 

שישה ימים אחרי הלינץ' הקטלני בלוד, נלקחו דגימות היום דנ"א מהלבנה שפורעים ערבים הטיחו בראשו של יגאל יהושע, שמת אתמול מפצעיו ונטמן היום. דגימת דנ"א נוספת נלקחה מרכבו וכן חפצים נוספים שיכולים לסייע למשטרה להגיע אל החשודים ברצח. 10 חשודים אוכנו בזירת הלינץ' בעת האירוע, ובמשטרה עדיין מנסים לתפוס אותם.

אמצעים טכנולוגיים מתקדמים נוספים מופעלים לאיתור החשודים. את החקירה מנהלת ימ"ר מרכז ושב״כ, שמקווים לעצור את החשוד המרכזי ביממה הקרובה. מפכ"ל המשטרה יעקב שבתאי הגיע לפגישה עם נציגים יהוידם וערבים בלוד, בה נשא הצהרה. עימות פרץ בין הנציגים הערבים ליהודים וחלק מהנציגים הערבים עזבו את המקום. התושבים היהודים בשכונות שבמוקד העימות סירבו להגיע לפגישה עם המפכ"ל ומסרו: "לא נסכים לשמש רקע צבעוני וחייכן למפכ"ל, בעודו מנסה לייצר כותרות שסותרות את מה שקורה בשטח בפועל".