יצחק הרצוג ומרים פרץ
צילום: דוברות בית הנשיא, מרים אלסטר, הדס פרוש פלאש

המרוץ לנשיאות מתחמם: יצחק הרצוג ומרים פרץ ינהלו קמפיינים הפוכים

היא תפעיל לחץ ציבורי, והוא לא יתראיין • הרצוג צפוי להדגיש את ניסיונו והבנתו בפוליטיקה • פרץ הקימה מטה מתנדבים, ומיום ראשון היא תשהה בכנסת ומתכוונת "להיפגש עם 120 חברי הכנסת" • סמוטריץ' יגייס את מפלגות הימין לתמוך בפרץ
יערה שפירא וזאב קם
20 במאי 2021
08:43
עודכן ב 08:27

המרוץ לנשיאות מתחמם: יצחק הרצוג ומרים פרץ צפויים לנהל ינהלו קמפיינים הפוכים בדרך לבית הנשיא. כך פורסם אמש (חמישי) בחדשות הערב בכאן 11. בעוד היא תפעיל לחץ ציבורי, הוא לא צפוי להתראיין. הרצוג צפוי להדגיש את ניסיונו והבנתו בפוליטיקה, פרץ הקימה מטה מתנדבים, ומיום ראשון היא תשהה בכנסת ומתכוונת "להיפגש עם 120 חברי הכנסת".

סמוטריץ' יגייס את מפלגות הימין לתמוך בפרץ

רוב המפלגות נמצאות על הגדר בסוגיית הבחירות לנשיאות המדינה, ורובן מתכננות לאפשר לחבריהן חופש הצבעה. עם זאת, פורסם בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב כי יו"ר מפלגת "הציונות הדתית" בצלאל סמוטריץ' מתכוון להתגייס פומבית לבחירתה של מרים פרץ לתפקיד, וינסה לגייס לשם כך גם את שאר מפלגות הימין באמצעות לחץ פומבי עליהם.

סמוטריץ' ומפלגתו ינסו למתג את הבחירות האלו ככאלו שיש בהן מועמדת מטעם הימין, מרים פרץ, ומועמד מטעם השמאל, יצחק הרצוג. כך הוא מתכוון להפעיל לחץ ציבורי על נתניהו, בנט, סער והחרדים להתגייס למען בחירתה. 

הנשיא הבא? אם זה תלוי בציבור – כנראה שהרצוג | המדד

ברביעי בלילה נסגרה רשימת המועמדים, כשהרצוג ופרץ הם השניים שהגישו למזכירות הכנסת את החתימות הנדרשות. הבחירות החשאיות לתפקיד יתקיימו במליאת הכנסת ב-2 ביוני.

המדריך לנשיא | האזינו להסכת "עוד יום"