-
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

התפרצות קורונה בבית אבות ברעננה: 18 קשישים שחוסנו נדבקו בנגיף

אחת מהם נפטרה, שלושה מאושפזים במצב קשה. במשרד הבריאות עדיין לא יודעים מה מקור ההדבקה, ובודקים אם מדובר בזן המקורי של הנגיף או בווריאנט
דקלה אהרן שפרן
20 במאי 2021
18:57

פרסום ראשון: 18 קשישים שחוסנו נגד קורונה נדבקו בנגיף בבית אבות ברעננה - כך פורסם היום (חמישי) לראשונה בכאן חדשות. קשישה אחת נפטרה ושלושה מבין הנדבקים מאושפזים במצב קשה. עדיין לא ידוע מה מקור ההדבקה, וכעת מתבצע ריצוף של הנגיף כדי לבחון אם מדובר בזן המקורי או בווריאנט שלו.

בכיר במשרד אמר שמדובר במקרה מדאיג מכיוון שכל הנדבקים היו מחוסנים, ובפרט אם יתברר שמדובר בווריאנט שאינו הנגיף המקורי, או הווריאנט הבריטי. ההתפרצות במוסד התגלתה בעקבות התדרדרות במצבה הבריאותי של דיירת במוסד שחוותה קושי נשימתי. לאחר שאושפזה בבית החולים היא אובחנה כחולת קורונה. כעת נבדק אם אחד מהמבקרים בבית האבות הדביק את הקשישים. 

ממשרד הבריאות נמסר בתגובה: במוסד גריאטרי ברעננה, שבו מאושפזים דיירים שמעל 90 אחוזים מהם מחוסנים לקורונה, התגלו כ-15 מאומתים, זאת מתוך כ-700 דגימות שבוצעו, עקב מאומתת שנמצאה במחלקה והובילה לדיגום נרחב שכלל את כל אנשי הצוות במקום. מרבית החולים אספיטומטיים ובמצב טוב. משרד הבריאות ביצע חקירה אפידמיולוגית ודיגומים תוך שפעל לבידוד המאומתים ומגעיהם. המשרד עוקב אחר הממצאים ונערך לבצע מעקב ודיגומים נוספים בהמשך בכדי לאתר ולבודד מאומתים נוספים במידה וימצאו כאלה בכדי למנוע המשך ההדבקות.