גיל שוחט
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

הפסנתרן שמנסה לשקם את הדו קיום

לאחר ימי האלימות בערים המעורבות, גיל שוחט החליט לקיים קונצרטים פתוחים לקהל בערים המעורבות: "הדו קיום הוא גם תרבותי, וגם שכנות טובה"
איריס לביא
22 במאי 2021
02:58
עודכן ב 11:28

בעיצומם של ימי האלימות ביפו, פנה הפסנתרן גיל שוחט אל שכניו הערבים בשכונת עג'מי והחליט למרות הכול, לפעול למען שימור דו הקיום בשכונה. על כן החליט לקיים קונצרטים פתוחים, בחינם, לקהל בערים המעורבות, יחד עם הפסנתרן ניזאר אבו חטאר וסימפונט רעננה. 

האזינו לריאיון בכאן רשת ב

שוחט סיפר לאיריס לביא בתוכנית "לקראת שבת" בכאן רשת ב כי אמר לשכניו הערבים בשכונה: "אנחנו שכנים וחברים, בואו לא ניתן לאירועים לקלקל 22 שנות שכנות טובה". החיבורים הללו תמיד היו קיימים בעולמו של שוחט. הוא מספר כי גדל על מוסיקה קלאסית ועל מוסיקה ערבית וכי הוא משלב בין המוסיקה המערבית והמזרחית: "גם המלחינים הישראלים הקלאסים שילבו מוסיקה ערבים וקלאסית, כך שהדו קיום הוא גם תרבותי וגם שכנות טובה". 

לטעמו של שוחט, למרות הימים הקשים שעברה העיר בשבועות האחרונים, עדיין מדובר בקומץ קיצוני שמלהיט את הרוחות: "מי שעושה את כל הרע הזה זו קבוצה שהיא בסופו של דבר מיעוט, אני לא מאמין שהקבוצה הזאת היא רוב, לא אצל היהודים ולא אצל הערבים. ואם היא לא רוב אז אנחנו צריכים להסתכל על זה בזווית ראייה של דו קיום"