עדן אלנה בגמר האירוויזיון ברוטרדם, הערב
צילום: גטי אימג'ס

איטליה זכתה באירוויזיון, ישראל הגיעה למקום ה-17

באיחור של שנה תחרות הזמר הגדולה בעולם ננעלה ברוטרדם שבהולנד • השיר הזוכה: Zitti e buoni של להקת הרוק "מונסקין" • עדן אלנה: "מודה על הזכות, חוויה של פעם בחיים" • בסיכום הצבעת השופטים והקהל בבית - ישראל קיבלה 93 נקודות ואף לא דוז-פואה • כל הפרטים
אנטוניה ימין
22 במאי 2021
15:34
עודכן ב 06:02

גמר אירוויזיון 2021 - צפו במשדר הסיכום המיוחד בהגשת שני נחשוני

לילה טוב אירופה: להקת הרוק "מונסקין" מאיטליה זכתה הלילה (שבת) בתחרות האירוויזיון שהתקיימה ברוטרדם, עם השיר Zitti e buoni (יפה ושותקת). ישראל, שאותה ייצגה עדן אלנה עם Set Me Free הגיעה למקום ה-17. לאחר פרסום התוצאות אמרה אלנה כי הוא מודה על הזכות הענקית שנפלה בחלקה לייצג את ישראל בתחרות וכי זו הייתה חוויה של פעם בחיים.

צפו ברגע ההכרזה על הזוכה בתחרות האירוויזיון לשנת 2021:

מדובר בפעם השלישית בלבד שבה זוכה ארץ המגף בתחרות הזמר האירופית. הפעם האחרונה הייתה עם הזמר טוטו קוטוניו בשנת 1990. משנת 1997 נעדרה איטליה מהאירוויזיון בטענה של חוסר עניין של הציבור האיטלקי בתחרות. אלא שמאז 2011 היא משתתפת בו שוב, הפעם כאחת מחמש המדינות המממנות את התחרות, שעולות אוטומטית לשלב הגמר.

חברי להקת מונסקין לאחר הזכייה, הלילה (צילום: גטי אימג'ס)

עדן אלנה, שנבחרה לייצג את ישראל עוד בשנה שעברה, שובצה שלישית בסדר ההופעות. רגע לפני עלייתה לבמה אמרה לצופים מישראל: "אני מתרגשת ברמות, אני אעשה את הכי הרבה כבוד. תודה רבה על התמיכה, אתם המדינה הכי מושלמת בעולם - אני אוהבת אתכם". רגע לפני שהחלה התחרות צייץ נשיא המדינה ראובן ריבלין בדף הטוויטר שלו: "עדן שלנו, מירושלמי לירושלמית - בהצלחה יקירתנו".

צפו בביצוע הגמר של עדן אלנה לשיר Set Me Free:

ישראל הגיעה כאמור למקום ה-17, כאשר 17 מדינות מבין 26 המשתתפות העניקו לה ניקוד. את עיקר הנקודות העניקו לישראל מקדוניה הצפונית ונורווגיה עם 8 נקודות כל אחת. ישראל קיבלה בסך הכול 93 נקודות - 73 מחבר השופטים  ו-20 נקודות מהצופים באירופה. את שלב מתן הנקודות פתחה לוסי איוב שמסרה את תוצאות ההצבעה של חבר השופטים הישראלי.

צפו בהכרזת הניקוד של חבר השופטים הישראלי:

רגע לפני שפורסמו תוצאות ההצבעה, בוצעה מחווה מרגשת עבור חובבי האירוויזיון - מחרוזת מיוחדת בהשתתפות זוכי התחרות מכל הזמנים. המחרוזת צולמה בגגות בנייני רוטרדם. בין הממשתתפים: מונס זלמרלוב משוודיה שזכה בתחרות בשנת 2015, הלנה פפאריצו מיוון שזכתה בתחרות בשנת 2005, סנדרה קים מבלגיה שזכתה בתחרות ב-1986 ולהקת "טיץ' אין" ההולנדית עם השיר "דינג א-דונג" שזכה בשנת 1975. דאנקן לורנס שזכה בתחרות האחרונה שהתקיימה בתל אביב נאלץ להיעדר ממנה ברגע האחרון לאחר שנדבק בקורונה.

צפו במחרוזת זוכי האירוויזיון מכל הזמנים: