דוד ברודט
צילום: מיכל פתאל, פלאש 90

לאחר כ-8 חודשים בלבד: יו"ר אל על דוד ברודט הגיש את התפטרותו

ברודט כיהן בתפקיד בתקופה שבה הופסקה כמעט לחלוטין פעילותה של החברה בשל משבר קורונה, מאוקטובר 2020. היו"ר היוצא ציין שבתקופת כהונתו חוותה אל על סגר שלישי והשבתת נתב"ג לטיסות – אירועים שהמשיכו להקשות על חברת התעופה מכל היבט אפשרי
שרון עידן
23 במאי 2021
10:26

לאחר כשמונה חודשים בלבד בתפקיד: יושב ראש דירקטוריון חברת אל על, דוד ברודט, הגיש היום (ראשון) את התפטרותו. ברודט רצה להתפטר כבר לפני שלושה שבועות, אך בחר שלא לעשות זאת בתקופת ההסלמה הביטחונית. 

יו"ר דירקטוריון אל על היוצא כיהן בתפקיד בתקופה שבה הופסקה כמעט לחלוטין פעילותה של החברה בשל משבר קורונה, מאוקטובר 2020. ברודט ציין שבתקופת כהונתו חוותה אל על סגר שלישי והשבתת נתב"ג לטיסות, אירועים שהמשיכו להקשות על חברת התעופה מכל היבט אפשרי. עדיין לא ידוע מי יחליף את ברודט בתפקיד. 

בתקופת הקורונה אל על הייתה על סף פשיטת רגל, עם חובות של יותר ממיליארד שקלים רק לאנשים שמחזיקים בכרטיסי טיסה לטיסות שבוטלו בזמן המגפה. לאחר משא ומתן ארוך, חברת התעופה והמדינה הגיעו לסיכום - המדינה תיתן לאל על ערבות להלוואה בסך 250 מיליון דולר, וחברת התעופה תצטרך ללכת לבורסה ולמכור מניוות בשאיפה לגייס 150 מיליון דולר נוספים. לפי הסיכום, המדינה תשלים את הסכום אם אל על לא תגיע אל היעד. 

באמצע חודש ספטמבר אל על גייסה 505 מיליון שקלים בהנפקה לבורסה. השליטה בחברה עברה לידיו של איש העסקים אלי רוזנברג, שרכש כ-43% ממניות אל על באמצעות החברה שבשליטתו "כנפי נשרים תעופה". המדינה רכשה מניות בהיקף של כ-34 מיליון דולרים. עם הכספים שגייסה, חברת התעופה הישראלית אמורה הייתה להתחיל להחזיר את הכספים שהיא חייבת ללקוחותיה בשל הטיסות שבוטלו.