ג'ריס ג'ריס

לא דיווח ולא טיפל: כתב אישום נגד מפקד היחידה המודח של נעים מאדי

פרסום ראשון | ג'ריס ג'ריס נאשם בשיבוש הליכי משפט, מרמה והפרת אמונים. מכתב האישום עלה כי לג'ריס דווחו אירועי אלימות של טויבי נגד שוטרים אחרים ביחידה, אך אלו לא דווחו ולא טופלו על ידיו. עוד עלה כי לאחר הירי של טויבי במאדי ופתיחת החקירה בנושא, מסר ג'ריס עדות שקר
חן ביאר
24 במאי 2021
12:52

המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) הגישה היום (שני) לבית משפט השלום בחיפה כתב אישום נגד רפ"ק ג'ריס ג'ריס בן 48 - מפקד היחידה המודח של נעים מאדי והנאשם בהמתתו אפיק טויבי בתחנת משטרה בעכו. כך פורסם לראשונה בכאן חדשות. ג'ריס ג'ריס, תושב מעלות, נאשם בשיבוש הליכי משפט, מרמה והפרת אמונים. 

מכתב האישום עולה כי לג'ריס דווחו בכמה מקרים שונים אירועי אלימות בהם תקף טויבי שוטרים אחרים ביחידה, אך אלו לא דווחו ולא טופלו על ידיו. עוד עולה כי לאחר הירי של טויבי במאדי ופתיחת החקירה בנושא, מסר ג'ריס עדות שקר.

מפקד מג"ב אימץ החלטה של הקצין הבודק של האירוע, והדיח בחודש שעבר את ג'ריס מפיקוד על היחידה. מעדויות שהגיעו לכאן חדשות עלה כי התנהלותו של החשוד בהמתה אפיק טויבי הייתה חריגה למדי. לפי חבריו ליחידה של מאדי, טויבי היה תוקף את חבריו באלימות, דורך נשק בפניהם של החברים ומאיים. 

אחד השוטרים אמר לכאן חדשות: "כולם אמרו - 'איך אפיק, הבן אדם הכי בעייתי שתמיד עושה בעיות ושטויות, מעלים אותו לקורס מ"כים ונותנים לו אות הצטיינות?'. היו הרבה מקרים שאיים על שוטרים שיעיף אותם מהיחידה, וגם על אנשי קבע, שאמר להם - 'אל תתעסקו איתי, יש לי את הקומבינה הכי חזקה במג"ב'".

טויבי עצמו נאשם כי ירה במאדי מטווח קצר ולאחר מכן ניסה להציג מצג שווא לפיו מדובר בהתאבדות. זוהאדי מאדי, אביו של נעים מאדי, דרש בריאיון לכאן רשת ב, שסעיף האישום ישונה לרצח, "לא נסלח ונילחם עד הסוף כי אין פה המתה בקלות דעת, יש פה רצח. המחוקק קבע שאין יותר הריגה", אמר זוהאדי מאדי.