מעבר כרם שלום
צילום: עבד רחים חטיב, פלאש 90

לאחר המבצע בעזה: מעברי כרם שלום וארז נפתחים הבוקר להכנסת ציוד הומניטארי

יותר מעבר חולים לטיפולים מצילי חיים וכניסת עובדי ארגונים בינלאומיים ועיתונאים זרים. כמו כן יורחב מרחב הדייג לשישה מיילים ימיים • דיווח: חמאס מתנגד לקשור בין עסקה להשבת הנעדרים וגופות החיילים לבין הקלות לרצועת עזה
כרמלה מנשה
25 במאי 2021
07:08
עודכן ב 09:10

כרם שלום וארז נפתחים הבוקר (שלישי) להכנסת ציוד הומניטארי, מעבר חולים לטיפולים מצילי חיים, עובדי ארגונים בינלאומיים ועיתונאים זרים. כמו כן יורחב מרחב הדייג לשישה מיילים ימיים. בד בבד נמשכים הכוננות והדריכות על גבול רצועת עזה ובדרום. עדיין נותרו בשטח חלק מהגדודים שהגיעו לתיגבור במהלך המבצע ״שומר החומות״. גם ביהודה ושומרון ובירושלים כוננות מוגברת, דריכות וערנות בשל החשש מפיגועים שיימשכו גם אחרי הפסקת האש.

סוגיית הר הבית ממשיכה להטריד את גורמי הביטחון ונעשים מאמצים למנוע הסלמה שיכולה להוביל להידרדרות ביטחונית. במערכת הביטחון סבורים כי סוגיית הר הבית היא סוגיה נפיצה שיכולה להבעיר את השטח ודרושה התנהלות ומנהיגות שתפעל כדי לסכל ניסיונות פיגוע ותרגיע את השטח, כך אומרים גורמים ביטחוניים.

הבוקר דיווח העיתון א-שרק אל-אווסט כי חמאס מתנגד לקשור בין עסקה להשבת הנעדרים וגופות החיילים לבין הקלות לרצועת עזה. על פי הדיווח חמאס מוכן לשאת ולתת על עסקה ורוצה בעסקה, אך בלי קשר לסוגיית הפסקת האש והרגיעה. עוד נמסר בעיתון כי חמאס איים להשתמש באמצעי התשה נגד ישראל אם תימשך מדיניותה זו ולא באמצעים צבאיים.

בד בבד ישראל ממשיכה במעצרים בקרב אנשי חמאס בגדה. הלילה נעצר בשכם עוד איש חמאס שהיה מועמד ברשימת הארגון בבחירות הפלסטיניות שנועדו להיערך החודש ובוטלו לבסוף. זהו המועמד השלישי ברשימת חמאס שישראל עוצרת בגדה בשבוע האחרון. מועמד נוסף ברשימה לא נמצא בימים האחרונים בביתו בעת שבאו לעוצרו. לצידם, נעצרו בשבוע האחרון גם אישים אחרים בחמאס, ובראשם אחיו של ג'יבריל רג'וב, הנחשב לאחד מבכירי חמאס בחברון. הפת"ח וארגונים אחרים ברמאללה שבים וקוראים ליום זעם בגדה גם ביום שישי הקרוב.