הפרעות בלוד

ראש תחום ביטחון בפרקליטות: לא קיבלנו תיקים מלוד

עו"ד שלומי אברמזון לכאן רשת ב על היעדר כתבי אישום נגד הפורעים בעיר: "כשאין נוכחות פיזית של משטרה, נכנסים לתהליכים יותר מורכבים" • על היעדר אזכור מניע גזעני בכתב האישום נגד מבצעי הלינץ' ביפו אמר: "המניע הוא יסוד חמקמק". האזינו לריאיון
קלמן ליברמן
25 במאי 2021
12:55
עודכן ב 14:38

המהומות האלימות בערים המעורבות | ראש תחום ביטחון ותפקידים מיוחדים בפרקליטות המדינה, עו"ד שלומי אברמזון, התייחס היום (שלישי) בריאיון לכאן רשת ב לפרעות בלוד ואמר כי עד כה לא הגיע לידיהם תיק של חשודים בפרעות האלימות בעיר, בעוד במהומות ברחבי הארץ הוגשו עד היום 144 כתבי אישום. 

"לא עבר דרכנו תיק בעבירות ביטחון וטרור בנוגע לאירועים בלוד", אמר בריאיון לאסף ליברמן והסביר: "אנחנו גוף תובע, לא חוקר. ברגע שיש אירוע שבו השוטר נמצא במקום ותופס בן אדם - קל לו להביא אותו לדין. כשאין נוכחות פיזית של משטרה, נכנסים לתהליכים יותר מורכבים. צריך מודיעין, מצלמות, ראיות פורנזיות, לזהות רעולי פנים".

האזינו לריאיון בתוכנית "קלמן ליברמן"בכאן רשת ב

לדבריו, "יש עבירות חמורות שאפשר להגיש סביב שריפת בתי הכנסת והלינץ' בלוד. צריך להבין מורכבות. כשיגיעו תיקים עם ראיות - נעמיד לדין במלוא החומרה. ברור לנו שחובתנו לייצר הרתעה". עוד ציין ראש התחום בפרקליטות כי עד כה, רוב כתבי האישום שהוגשו באירועי האלימות בערבים המעורבות ברחבי הארץ היו נגד ערבים.

על היעדר אזכור מניע גזעני בכתב האישום נגד מבצעי הלינץ' בדרור טמיר ביפו אמר עו"ד אברמזון: "המניע הוא יסוד חמקמק במשפט פלילי. צריך להיכנס לצפונות ליבו של אדם. המניע צריך להיות דומיננטי. בתיק בבת ים היו לנו ראיות למניע גזעני או למעשה טרור. בתיק הזה, פרקליטות מחוז תל אביב סברה שאין ראיות מספיקות להגיש כתב אישום ממניע גזעני. עלה ספק אם התקיפה הייתה בגלל שהם חשבו שהוא עיתונאי שמצלם אותם. הוא ענה להם באנגלית. אני יכול להוכיח שהמניע הוא היהדות שלו?".

לוד, סרט מלחמה | האזינו להסכת עוד יום