אריאל צפריר
-

נסגר התיק נגד מארגני מסיבת הטבע שבה מת החייל אריאל צפריר לפני כשמונה חודשים

צפריר, בן 19 מברקן, מת ב-2020 לאחר שהתמוטט במסיבת טבע שנערכה סמוך לשמורת חורבת פורה, מדרום לקריית גת. הפרקליטות: לאחר בחינה יסודית של חומר הראיות שנאסף בתיק, לרבות עיון מעמיק בחוות הדעת של המכון לרפואה משפטית, הגיעה הפרקליטות למסקנה כי לא ניתן לייחס אחריות פלילית למי ממארגני המסיבה
כרמל דנגור
25 במאי 2021
16:58

מות החייל אריאל צפריר במסיבת טבע בספטמבר 2020: הפרקליטות הודיעה היום שתסגור את תיק החקירה נגד מארגני מסיבת הטבע ליד קריית גת, בסופה מת בן אריאל צפריר בן ה-19. בהודעת הפרקליטות נכתב: לאחר בחינה יסודית של חומר הראיות שנאסף בתיק, לרבות עיון מעמיק בחוות הדעת של המכון לרפואה משפטית, הגיעה הפרקליטות למסקנה כי לא ניתן לייחס אחריות פלילית למי ממארגני המסיבה, שבפועל פינו את אריאל ז"ל מהמסיבה והזמינו את שירותי ההצלה על מנת לסייע לו.

אריאל יואב צפריר, בן 19 מברקן, מת ביום שישי 4 בספמטבר 2020 לאחר שהתמוטט במסיבת טבע שנערכה סמוך לשמורת חורבת פורה, מדרום לקריית גת. מחקירת העצורים עלה כי כבר ב-06:30 צפריר חש ברע ומצבו הידרדר. איש מחבריו או מהמארגנים לא התקשרו לקבל סיוע רפואי והעבירו אותו למנוחה במכונית. רק בשעה 13:30, לאחר דיווח מד"א, הגיעה המשטרה למקום.

שבוע לאחר האירוע, עת שוחררו מארגני המסיבה למעצר בית, סיפרה אמו של צפריר לכאן חדשות: "זו שערוריה. המסר למארגני המסיבה הוא שהכל בסדר. איך אנחנו יכולים לאפשר דבר כזה כחברה? הם צריכים לקבל עונש. הבן שלי היה בריא, ומת במסיבת המוות שהם אירגנו".

בנוסף, שיתפה האם בפרט שנודע לה, לדבריה, על המסיבה בה התמוטט בנה. "סיפרו לי שהיו שם חבר'ה שחילקו מים מינרלים מצידנית עם סם הזיה מסוג אם-די-אם-איי כדי שהילדים ירקדו כל הלילה, אבל זה לא מוריד את האחריות ממארגני המסיבה שלא הזעיקו אמבולנס. חוקר המשטרה אמר לי במפורש שאם אריאל היה מקבל טיפול הוא היה חי".