נועה בביוף
נועה בביוף. צילום: בנימין אסתרליס

בחירות העורכים - כאן 88 | 25.5.2021

עדכון אחרון - 25.5.2021
מערכת כאן
26 במאי 2021
13:08

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו. לכל בחירות העורכים אפשר להאזין בפלייליסט מתעדכן בספוטיפיי.

אלה רונן - Housebroken

אלה רונן, היוצרת הישראלית שפועלת כבר שנים על ציר תל אביב-שוויץ, נמצאת בדרך לאלבום השלישי שלה - Motherland. כדרכה של רונן, הסינגל החדש והשלישי לקראת האלבום - Housebroken (בתרגום לעברית - מבוית),  מפלרטט עם התפר שבין עדינות ורוך לעוצמה מתפרצת. הטקסט מספר על שחרור מתלות ושייכות דרך השוואה לחיה מבויתת היוצאת לחופשי והוא נח בתוך עיבוד רומנטי ונוגה, מהסוג שזורק אותנו לבית קפה פריזאי. לכל מי שאוהב את שברון הלב שלו מוגש עם כוס יין בצד.

נועה בביוף - סימני פיסוק

נועה בביוף החלה את דרכה בשנות ה-2000 בסצנת הפולק של פילדלפיה ואפילו הופיעה לצדה של שרון ואן אטן (ספוילר להמשך הבחירות), שהייתה אז בתחילת דרכה. האלבום השני והאחרון שלה עד כה, Blue Bound, ראה אור ב-2005 והופץ בלייבל המוערך Light in the Attic. הסינגל החדש של נועה, "סימני פיסוק", שונה מכל מה שהיא עשתה לפני. זה השיר הראשון שלה בעברית ואת הסאונד הפולקי של שנות השישים-שבעים מחליפים סינתיסייזרים באווירה מרחפת של דרים פופ. לקינוח יש גם קליפ מצוין מלא בנצנצים שיצר האמן והבמאי בנימין אסתרליס (Morphlexis).

Modest Mouse - We Are Between

"We are somewhere between the dust and the stars" - תנו לאייזק ברוק, הסולן של מודסט מאוס, לשיר עובדות פיזיקליות בסיסיות ותראו איך פתאום גם תיאור של חלקיקים ואטומים בחלל יכול למלא את הלב בשמחה לא מוסברת. שש שנים אחרי האלבום האחרון שלהם, ואחרי שעברו מסעות אינספור מאז הקמתם הראשונית ב-92 (כולל אפיזודה זכורה שבה ג'וני מאר מהסמית'ס הצטרף להרכב), להקת Modest Mouse הכריזה בשעה טובה על אלבום חדש - The Golden Casket, העתיד לצאת ב-25 ביוני. הסינגל החדש  We Are Between, שבישר על האלבום שבדרך, מזכיר לנו בדיוק למה התגעגענו אליהם: מקורקעים אבל מעודדים, מפזרים אנרגיה טובה שמהולה בקצת ייאוש. 

Sharon Van Etten & Angel Olsen - Like I Used To

שרון ואן אטן ואנג'ל אולסן, שתי נסיכות האינדי, מאחדות את הממלכות כדי לשבת יחד על כס המלוכה. שיתוף הפעולה ביניהן כל כך מתבקש שזה כמעט נדוש. הוא יכול היה להפוך לאסון אבל השילוב מושלם ואף אחת לא דורכת לשנייה על האצבעות. העולם המוזיקלי של אולסן ניכר בבתים ועולמה של ואן אטן ניכר בפזמון. ההשפעה של ברוס ספרינגטין על שתיהן עוטפת את האווירה ומחברת הכל יחד לכדי שיר סוחף ומרגש, מהסוג שכולנו מתגעגעים אליו.


פרוטוקול בחירות העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il
(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)

למדור בחירות העורכים