ביידן וריבלין
צילום: מארק ניימן, לע"מ

ריבלין נענה להזמנת ביידן להגיע לביקור בארה"ב

בלינקן העביר את הזמנת הנשיא האמריקני לביקור לפני תום כהונתו של ריבלין - שהשיב שיגיע בחפץ לב לאחר שיסיים את תפקידו
גילי כהן ואוריה אלקיים

נשיא המדינה ראובן ריבלין נענה להזמנת הנשיא ג'ו ביידן לביקור בארצות הבית לפני תום כהונתו. ריבלין מסר הבוקר (רביעי) בפגישה עם שר החוץ של ארצות הברית אנתוני בלינקן שיגיע לביקור בחפץ לב בתום כהונתו. הנשיא הדגיד בפגישה עם שר החוץ האמריקני את הדאגה מהאנטישמיות הגוברת בעקבות מבצע "שומר החומות" בעולם, לרבות בארצות הברית והוסיף כי "אנו מודים לנשיא ביידן על הבעת עמדתו החזקה והברורה בעניין זה". 

שר החוץ האמריקני הגיע לביקור בישראל עם סיום מבצע שומר החומות. אתמול הוא אמר במסיבת עיתונאים שערך בירושלים שהסכם גרעין הוא הדרך למנוע מאיראן השגת נשק גרעיני. "האלטרנטיבה להסכם היא שאיראן תתקדם יותר ויותר לפצצה ולזמן פריצה קצר, וזה לא אינטרס של ישראל ושל ארצות הברית", אמר. 

"ארצות הברית וישראל מאוחדות בדאגה מהחשש שאיראן תגיע לנשק גרעיני. יש לנו מחלוקות בנוגע לשאלה איך למנוע את זה. אנחנו עובדים ביחד בנושא הזה", אמר בלינקן. בביקורו ברמאללה הכריז שר החוץ של ארצות הברית על פתיחה מחדש של הקונסוליה במזרח ירושלים, שהיוותה בעשורים האחרונים הנציגות הדיפלומטית של ארצות הברית לרשות הפלסטינית. עוד הוא הודיע על העברת יותר מ-100 מיליון דולר לפלסטינים לפיתוח, עזרה כלכליות וסיוע הומניטרי. 

בפגישותיו עם בכירים ישראלים בלינקין העביר את הרצון האמריקני במתו מחוות מצד ישראל לרשות הפלסטינית. כחלק מכך, מערכת הביטחון מגבשת שורה של פרויקטים לטובת הרשות - גם כאלו הקשורים לשיתוף פעולה ביטחוני, ולא רק בציר הכלכלי-אזרחי.