אוהדי חיפה
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ברגע האחרון: האליפות תוכרע במחזור הסיום

הירוקים סיימו בתיקו 1-1 עם עירוני קריית שמונה לאחר גול בדקה ה-92 • במשחק המקביל מכבי ת"א ניצחה 1-2 את אשדוד וצימקה את הפער לשתי נקודות בלבד • ביום ראשון חיפה תנסה לזכות באליפות כשתארח את באר שבע
ליאן וילדאו ויואב בורוביץ'
26 במאי 2021
22:02

ברגע האחרון: האליפות תוכרע במחזור הסיום. מכבי חיפה ואוהדיה חיכו לרגע הזה עשור שלם, אך סיימו הערב (רביעי) בתיקו 1-1 עם עירוני קריית שמונה, לאחר גול בדקה ה-92 ונחלו אכזבה. במשחק המקביל מכבי ת"א ניצחה 1-2 את אשדוד וצימקה את הפער לשתי נקודות בלבד.


הלחץ במשחק של חיפה הורגש כבר מהפתיחה והירוקים הראו עליונות, אך לא תרגמו את זה לשערים. לאחר תוצאה מאופסת בהפסקה, מאמן חיפה ברק בכר עשה שני חילופים מהירים והכניס את הקשר מוחמד אבו פאני ואת החלוץ דוניו.

לאחר כרבע שעה על הדשא, דוניו הבקיע בדקה ה-72 את השער המיוחל לירוקים. סאן מנחם מצא את החלוץ בהרמה מצד שמאל שנגח לרשת. בדקה ה-92 האוהדים הירוקים לא האמינו שזה חומק להם, לאחר שאמאנגה הצעיר השווה בבעיטה מחוץ לרחבה, עם הגול הראשון בקריירה בבוגרים. 

במשחק המקביל, מכבי תל אביב ניצחה 1-2 את מועדון ספורט אשדוד. גררו המחליף הבקיע בדקה ה-76 לאחר שנמצא שלוש דקות על הדשא. אילון אלמוג הבקיע את השני בדקה ה-87, אך כעבור שתי דקות מוגיס צימק לטובת אשדוד. 

ביום ראשון מכבי חיפה תנסה לזכות באליפות כשתארח את הפועל באר שבע, בעת שמכבי תל אביב תשחק נגד עירוני קריית שמונה.