יס פלנט בקניון איילון, היום

אחרי המתנה של יותר משנה: אולמות הקולנוע בישראל נפתחים

אחרי המתנה ארוכה של יותר משנה, ייפּתחו סוף סוף אולמות הקולנוע בישראל • משה אדרי מבעלי סינמה סיטי: "זאת תעשייה שקיבלה הרבה מכות ובסוף מי שנשאר זה החזקים"
איתי שיקמן, שני נחשוני
26 במאי 2021
23:07
עודכן ב 13:58

אחרי המתנה ארוכה של יותר משנה בגלל הגבלות קורונה, אולמות הקולנוע בישראל נפתחים היום (חמישי) סוף סוף. משה אדרי, מבעלי סינמה סיטי, סיפר על ההתרגשות: "הגיע הזמן שנפתח את האולמות. אני בטוח שהקהל יגיע בהמוניו. לראות סרט בקולנוע זה לא אותה חווית צפייה בבית".

"זאת תעשייה שקיבלה הרבה מכות ובסוף מי שנשאר זה החזקים", אמר אדרי שסיפר על הקשיים הכלכליים בזמן משבר קורונה ובכלל. אנחנו לא מרווחים הרבה מהקולנוע, עיקר הכסף נעשה מהפופקורן והמזנונים. חשבנו להעלות את מחיר הפופקורן בגלל עליית מחיר התירס, אבל בסוף התחשבנו - לא העלנו מחירים משנת 2015".

בריאיון לליאל קייזר ושאול אמסטרדמסקי בתוכנית "משחקי הכיס" בכאן רשת ב, אמר אדרי כי יש בעיה עם חלק מהעובדים שלא רוצים לחזור לעבודה בגלל תשלום דמי החל"ת. למה להם לחזור היום כשהם יושבים בבית ומקבלים 80%. לא כולם כאלה, כבר גייסנו 60%-50% מהעובדים" ציין אדרי.

האזינו לריאיון המלא עם משה אדרי, בכאן רשת ב

מנהלת השיווק של רשת יס פלאנט, ליעד קרימברג, סיפרה: "כבר כמה שבועות אנו פועלים להכין את מתחמי בתי הקולנוע של יס פלאנט, ורב חן לקראת קהל הצופים שיגיע. בדקנו את כל מכונות ההקרנה, את מערכות הסאונד, את הכיסאות, ואת המסכים. קיבלנו כל כך הרבה פניות חמות מהקהל בשנה האחרונה ואנחנו שמחים לחזור ולארח את כולם בבתי הקולנוע של הרשת. כמובן שנפעיל את אולמות הקולנוע תוך שמירה הדוקה על הנחיות משרד הבריאות לטובת בטיחות ובריאות המבקרים".

סופרים את הדקות עד לפתיחה? אלו חלק מהסרטים שיחכו לכם:

"וונדרוומן 1984"

"טנט"

"ארץ נוודים" שזכה האוסקר

"נשמה" של דיסני פיקסאר, זוכה פרס האוסקר לסרט האנימציה

סרטים נוספים שיוקרנו: "גנב עם כבוד", "ביל וטד שורפים את הזמן", "שיגועים ודרקונים", "אמאלה", "חיים אחרים", "ללא מעצורים", "מלחמה עם סבא", "סתם אחד", "העד הבלתי נראה" ו"טרולים".